נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי שוחח היום (שלישי) בטלפון עם ראש הממשלה נפתלי בנט, על רקע מאמצי התיווך של ישראל במטרה להפסיק את מלחמת רוסיה ואוקראינה..

זלנסקי סיפר בחשבון הטוויטר שלו: "דיברתי עם נפתלי בנט. הודיתי על מאמצי התיווך של ישראל. דנו בדרכים לסיים את המלחמה והאלימות".

נשיא אוקראינה זלנסקי הביע נכונות לדון במחוזות הפרו-רוסיים במזרח המדינה ובסטטוס חצי האי קרים שסופח בידי רוסיה. בראיון ל-ABC אמר: "אני מוכן לדיאלוג, אנחנו לא מוכנים לכניעה. ניתן לדבר ולמצוא פשרה לגבי הטריטוריות האלו שאנו חיים בהן".

זלנסקי קרא לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לקיים דיאלוג ישיר. "צריך שהנשיא פוטין יתחיל לדבר, יפתח דיאלוג, במקום לחיות בבועת אינפורמציה ללא אוויר".

מקור בממשל האמריקאי סיפר בצהריים כי ארה"ב צפויה לאסור על ייבוא נפט רוסי, אולם הנשיא ג'ו ביידן עדיין לא קיבל החלטה סופית.

ארגון הבריאות העולמי הזהיר שבימים האחרונים הלכו וגברו המתקפות של צבא רוסיה על בתי חולים, אמבולנסים ומתקנים רפואיים באוקראינה.

על רקע יום האישה הבינלאומי התבטא ראש השלוחה האירופית של ארגון הבריאות העולמי, ד"ר הנס קלוג: "סכסוכי עבר הראו לנו שנערות מתבגרות, נשים עם מוגבלויות ונשים מבוגרות נמצאות במצב הפגיע ביותר", אמר קלוג. "הן מתמודדות בפני סיכון מוגבר של מתקפות מצד אנשים מחוץ לבית ומצד ארגונים חמושים, כמו גם אלימות מצד בן זוג, התעללות מינית וניצול".

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הנציבות האירופית הכינה חבילת סנקציות חדשות נגד רוסיה ובלארוס, כולל ניתוק שלושה בנקים בלארוסיים ממערכת הבנקאות העולמית SWIFT.

נשיא אוקראינה זלנסקי פרסם אמש (שני) סרטון ממשרדו בארמון הנשיאות בקייב, לראשונה מאז הפלישה הרוסית למדינה. "אני נשאר בקייב, לא מתחבא ולא מפחד מאף אחד", אמר הנשיא בסרטון, שבתחילתו צילם הנשיא את הנוף מחלונו במטרה להוכיח כי הוא אכן נמצא במשרדו.

"היום הסתיים הסבב השלישי של המשא ומתן בבלארוס", אמר זלנסקי בסרטון. "הייתי רוצה לומר שזה היה המשא ומתן השלישי והאחרון, אבל אנחנו מציאותיים. לכן נמשיך לדבר ונתעקש על המשך השיחות עד שנוכל לומר שהגיע השלום".