התקווה ברחבת ארמון הנשיאות בטורקיה באדיבות חדשות כאן

נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל אחר הצהריים (רביעי) במשמר כבוד אצל נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן במסגר הביקור שהוא עורך במדינה.

לפני הפגישה הניח הנשיא זר בקברו של אבי האומה הטורקית מוסטפא כמאל אטאטורק וסייר עם רעייתו במוזיאון אנטקביר אטאורק.

בתום ביקורו במוזיאון חתם הרצוג בספר המבקרים שלו וכתב: "זהו כבוד עבורי לבקר באתר הסטורי שמוקיר את זכרו של אבי האומה הטורקית מוסטפה קמאל אתאטורק. אני מאחל שנצליח להמשיך את חזונו של המנהיג הדגול בדרך השלום כשאנחנו בוחרים בנתיב שיתופי הפעולה ומקדמים בברכה את הפירות שיושגו ממנו ויביאו ליציבו ושלום לשתי האומות שלנו ולעולם כולו".

הוא סיים בציטוט בעברית: "סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו".

הקדשת הרצוג
הקדשת הרצוג צילום: ללא

טרם עלייתו למטוס אמר הנשיא: "אני יוצא לביקור ממלכתי בטורקיה עם הזמנתו של נשיא טורקיה ארדואן איתו אני מקיים דיאלוג מאז כניסתי לתפקיד נשיא מדינת ישראל. היחסים בין ישראל לטורקיה חשובים לישראל, חשובים לטורקיה וחשובים לאזור כולו. ולראשונה מזה שנים רבות יתקיים ביקור בטורקיה. בוודאי ובוודאי כשהסדר העולמי מתערער טוב ונכון שתישמר היציבות והשותפות באזור שלנו, ואת זה הדגשתי בביקוריי ביוון ובקפריסין בשבועיים האחרונים ובשיחות עם מנהיגים".

"לא על הכל נסכים ובוודאי שמערכת היחסים בין ישראל לטורקיה ידעה עליות ומורדות ורגעים לא פשוטים בשנים האחרונות, אבל אנחנו ננסה לאתחל את היחסים ולבנות אותם בצורה מדודה וזהירה ובכבוד הדדי בין המדינות".

יצחק הרצוג בדרך לטורקיה: לא על הכל נסכים

אני תמיד חוזר ומדגיש שהחזון שלי הוא שיהודים מוסלמים ונוצרים יחיו בשלום באזורנו בצורה שתביא להם שגשוג וחיים מושלמים. הביקור שלי מתואם לחלוטין עם ראש הממשלה נפתלי בנט ועם שר החוץ יאיר לפיד ומשרדיהם ואני מקווה שבעקבות הביקור שלי יתחיל תהליך רציני עם טורקיה, שיח מעמיק ברמות שונות ונראה בסופו של דבר, כך אני מקווה, התקדמות ביחסים ותוצאות חיוביות", סיכם הרצוג.

צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO
צילום: Haim Zach/GPO