בשנת 2021 הגיעו לבירה 1322 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה
בשנת 2021 הגיעו לבירה 1322 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה צילום: נתנאל כהן

ראש העיר ירושלים משה ליאון, מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש" הרב יהושע פס, ומנהל רשות הקליטה בעיריית ירושלים פיני גלינקביץ', הגיעו לביתם של עולים חדשים שהתיישבו בירושלים וחילקו למשפחה משלוח מנות המורכב כולו מתוצרת של בתי עסק שבבעלות עולים המתגוררים בבירה.

העולים שזכו לביקור הם לזלי (59) ומייקל (61) ווינדמן שעלו לישראל בדצמבר האחרון מפלורידה היישר לעיר הבירה. כאן הם התאחדו עם בתם, רושל, שעלתה לבדה בשנת 2015 ממרילנד והתגייסה לצה"ל כחיילת בודדה במסגרת התוכנית לחיילים בודדים של "נפש בנפש" וה-FIDF.

את שירותה הצבאי עשתה כמדריכת הנדסה קרבית. בזמן שירותה הצבאי היא הכירה את יהונתן, ישראלי מלידה. השניים התאהבו, התחתנו ולפני כחודש נולדה להם בת ראשונה בשם קלייר שושנה.

משלוח המנות הכיל מארז בירות של בירבזאר, מותג הבירות והברים המוכר של אבי מוסקוביץ שעלה מארה"ב, אוזני המן של צומת הקאפקייק, קונדיטוריית בוטיק בבעלותה של רוֹ אורנים שעלתה מארה"ב, מארז קפה טחון מבית הקלייה פאוואר קופיוורקס, שהוקם בסמוך לשוק מחנה יהודה על ידי ברנדון וסטפני טריגר שעלו מדרום אפריקה.

המוצרים הוגשו על גבי קערת חרס קרמיקה מ"הסטודיו של הדרה", בבעלות הדרה רבינוביץ שעלתה מארה"ב ואף הבלונים שקיבלו בני המשפחה הגיעו מ"בלוני ירושלים", עסק בלונים לאירועים שפתחה קייט סלסניק שעלתה מאנגליה.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: ”שמחתי לפגוש את הזוג הירושלמי, לזלי ומייקל ווינדמן, שהתאקלמו בירושלים במהרה בזכות החום האנושי שעוטף אותם באהבה. היה זה מחזה מרגש עבורי, לראות שלוש דורות של משפחה ציונית שעלתה ארצה והשתקעה בירושלים. בשנה שעברה עלו ארצה והתיישבו בירושלים 1,322 בני אדם, ועל כך אני רוצה לברך את כלל הגופים הפועלים למען עידוד עלייה ארצה, וכולי תקווה כי בתום השנה נראה עלייה רבה יותר, תרתי משמע".

מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש" הרב יהושע פס: "משנכנס אדר מרבין בשמחה ואין שמחה גדולה מזו בלפגוש שלוש דורות של עולים וילדי עולים שהגיעו ארצה והקימו את ביתם בעיר ירושלים, בהובלתו של ידידנו ושותפנו לדרך, מר משה ליאון. כל עולה ועולה שקבעו כאן את ביתם, תורמים מדי יום לכלכלה, למערכת הרפואית, לצה"ל, לחברה ובעיקר לחוסנה של ירושלים כבירת מדינת ישראל, ואנו מאחלים לכולם חג פורים שמח".

בני הזוג ווינדמן שיתפו: "כבוד גדול לארח ולפגוש באופן אישי את ראש העיר שלנו ואת הרב פס ואנו מלאי תודה לשניהם על ההפתעה המרגשת." עוד הוסיפו: "תמיד היינו ציוניים והיהדות בביתנו הייתה חזקה. כשהגענו לביקור בישראל בפעם הראשונה ב-2006, הבת שלנו התאהבה בארץ וידעה שהיא רוצה לגור כאן. רק אחרי השירות שלה בתור חיילת בודדה והביקורים הרבים שלנו לאורך השנים, קיבלנו את ההשראה לרצות לגור גם בעיר הבירה. לאחר שבקשת העלייה שלנו הוגשה, גילינו שהיא בהריון. העיתוי היה מושלם ועכשיו אנחנו מרגישים כל כך מבורכים לגור במורד הרחוב מהנכדה הראשונה שלנו, כאן בירושלים".

ארגון "נפש בנפש", הפועל בשיתוף משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קק"ל ו-JNF-USA, מדווח כי בשנת 2021 הגיעו לבירה 1322 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה אשר בחרו להתיישב ולהקים בה את ביתם הראשון בישראל – נתון הממצב את ירושלים כיעד מספר אחד לעולים ממדינות צפון אמריקה. המקצועות המובילים בהם עוסקים העולים החדשים שהתיישבו בבירה: רפואה, חינוך, עריכת דין, מכירות ועבודה סוציאלית.

מדובר בנתון השנתי הגבוה ביותר שהארגון רשם בחמש השנים האחרונות בעלייה מצפון אמריקה לירושלים. ב-2019 התיישבו 877 עולים חדשים ובשנת 2020 התיישבו בבירה 885 עולים חדשים.