פיגוע דקירה בשכונת אבו תור בירושלים דוברות המשטרה

לאחר שעות של מרדף המשטרתי אחרי המחבל שביצע את פיגוע הדקירה הערב (ראשון) בשכונת ראס אל עמוד במזרח ירושלים בו נפגע שוטר באורח בינוני וחברו באורח קל, הצליחו הכוחות לאתר את הדוקר.

משטרת מחוז ירושלים פתחה מיד לאחר הפיגוע במצוד נרחב ולאחר כמה שעות איתרה את המחבל בבית קרובת משפחתו ועצרה אותו לחקירה.

מפקד המחוז קיים הערכת מצב מיוחדת בזירת הפיגוע במהלכה הנחה את המפקדים על חלוקת גזרות וביצוע סריקות נמרצות במטרה לאתר את המחבל שנמלט וחקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

מפקד מחוז ירושלים אמר כי "תגובה מהירה של כוחות המשטרה ומג"ב מיד עם קרות האירוע, תוך סריקות מקצועיות ופעילות נחושה, הביאה לאיתור ומעצר המחבל".

"נמשיך לפעול אל מול איומי הטרור במתווים השונים על מנת להגן על האזרחים והשוטרים", הוסיף.

חובשי מד"א אליהו בן חמו ונאסר זחימאן שטיפלו בפצועי הפיגוע סיפרו, "מצאנו שני פצועים שהתהלכו במקום סבלו מפציעות מדממות. הצטרפנו לכוח הרפואה של המשטרה שהעניק להם טיפול רפואי ראשוני בשטצ. אחד מהפצועים שנפגע באורח בינוני פונה לבית החולים כשמצבו יציב והפצוע השני טופל במקום ולא נזקק לפינוי לבית חולים".

מדובר בפיגוע הדקירה השני בירושלים בתוך יממה. אתמול, גבר בשנות ה-30 לחייו שיצא לריצה נפצע באורח קל כשנדקר על ידי מחבל ליד מתחם התחנה בירושלים. המחבל הגיע מכיוון שכונת אבו-טור. הוא נורה על-ידי שוטרים שהיו במקום ופונה במצב קשה.

בתיעוד נראה המחבל מתנפל על הקרבן במפתיע במעבר החצייה, והוא הצליח להיאבק בו להפילו לרצפה.

פרמדיק מד"א, אילן גור אריה, אמר כי "כשהגענו לזירה ראינו גבר בהכרה מלאה. הוא ישב על המדרכה, סבל מחבלות ופצע דקירה וסיפר שתקפו אותו כשהלך ברחוב. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל".

פיגוע דקירה בירושלים דוברות המשטרה

לפי המשטרה, "מחבל הגיע לרחוב דוד רמז פינת דרך חברון בירושלים כשהוא חמוש בסכין, ודקר עובר אורח שנפצע באורח קל. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום והחלו באיסוף ממצאים וראיות מזירת הפיגוע. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, הגיע לזירה וקיים הערכת מצב במקום".

תורג'מן אמר כי "התגובה של השוטרים הייתה מהירה וסיימה את האירוע. התוצאה היא שמחבל מנוטרל, אזרח אחד פצוע וללא נפגעים נוספים. אנו נמשיך לפעול בנחישות ונגיב במהירות אל מול איומי הטרור באשר הם על מנת להגן על אזרחי מדינת ישראל".