ראשי שדולות א"י וראש מועצת שומרון הגיעו לחומש

יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ אורית סטרוק ויו"ר שדולת חומש ח"כ יולי אדלשטיין ביקרו היום (שלישי) בישיבת חומש בצפון השומרון בעקבות הוספת המחסומים והיערכות צה''ל והמנהל האזרחי לפינוי אפשרי של הישיבה.

הסיור התבצע יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן בעקבות מידע יומיומי שהגיע לראשי השדולות על מחסומים, צווים, איסורים והגבלות שהולכים ומתרבים מידי יום בשבועיים האחרונים, מקשים מאוד על ההגעה לישיבה ויוצרים עימותים שאותם מפיץ דובר צה"ל לתקשורת, על מנת להשחיר את פניהם של אנשי חומש.

ראשי השדולות וראש המועצה נדהמו לגלות מפי אנשי הישיבה שנערך אתמול מיפוי של השטח על ידי אנשי המינהל האזרחי כהכנה לפינוי.

סטרוק אמרה: "באנו למחות נגד מדיניות המחסומיזציה של ממשלת ישראל שהיא למעשה פרובוקציה במטרה לייצר דה לגיטימציה לתלמידי הישיבה. היחס שאני כחברת כנסת נתקלת בו כאן הוא מביש וניתן להבין מה היחס שמקבלים תלמידי הישיבה שכל חפצם הוא לעלות וללמוד תורה למען כולנו. לא נאפשר לבודד את ישיבת חומש. היא תזכה לגיבוי מהכנסת והציבור ואנחנו קוראים לעוד חברי כנסת להגיע לפה ולא לאפשר לבודד אותם. אנחנו קוראים לחברינו בממשלה - אתם שותפים להתעללות וההכפשה הזאת. תפעלו כעת לפני שיהיה מאוחר מדי".

אדלשטיין וסטרוק בחומש
אדלשטיין וסטרוק בחומש צילום: דוברות

יו"ר שדולת חומש ח"כ יולי אדלשטיין: "דריסת ההתיישבות היהודית בנגב ובצפון השומרון חייבת להעצר. החוק בישראל אינו סלקטיבי ולא יתכן שמה שנאכף על יהודים - לא יאכף על כולם. לא רק ששר הביטחון מוביל להקמה דה פקטו של מדינה פלסטינית, אלא קובע מחדש את גבולות המדינה ומשנה תווי ההגנה האסטרטגי של מדינת ישראל. אנחנו כאן כדי לעצור את הדהירה הזו ולומר בקול ברור ונחרץ - ההתיישבות היהודית בנגב ובצפון השומרון תחזור, תעלה ותפרח".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "אנחנו עומדים כאן מול מחזה אבסורדי שאין כמותו, זמן קצר לאחר הרצח המזעזע של יהודה דימנטמן הי"ד, הממשלה החליטה להילחם בקורבנות, מה שאנחנו רואים כאן זה לא רק מלחמה בקורבנות, זהו שיא של ציניות וצביעות שלא ראינו כדוגמתו שנים ארוכות, אולי מאז הימים שלפני הגירוש בתקופה של אריק שרון.

''כאשר אנחנו עומדים כאן ורואים מחסום שנבנה בהשקעה כספית מטורפת, התמונה שעולה כאן לחברי הכנסת המכובדים, יושבי ראש השדולות שמלווים את חומש כבר שנים ארוכות היא ברורה. יש כאן ניסיון ציני ושקוף לייצר פרובוקציות מתוזמנות, לייצר עימותים מיותרים ומלאכותיים, כדי להבאיש את ריחה של ישיבת חומש'', אמר דגן.

צילום: מוא''ז שומרון
צילום: מוא''ז שומרון

מישיבת חומש נמסר: ''אנו מודים לחברי הכנסת ולראש המועצה האזורית יוסי דגן על התמיכה והפעילות למען ישיבת חומש. ממשלת ישראל מנסה להחזיר אותנו למראות שהיו כאן לפני 17 שנה בימי ההתנתקות, כאשר היא חוסמת באופן יומיומי את כניסתם של אברכי ורבני הישיבה. בכל יום מוסיפה הממשלה עוד חסמים בשטח וכלים כבדים עובדים לכתר את חומש''.