מירוץ גולני
מירוץ גולני צילום: דובר צה"ל

מרוץ גולני ה-31 הוזנק הבוקר (ראשון) מהר החרמון. הזנקת המרוץ נעשתה על-ידי מפקד החטיבה, אלוף-משנה ברק חירם, מפקדי הגדודים, לוחמי וחיילי החטיבה.

במסגרת המרוץ ירוצו לוחמי ומפקדי החטיבה 850 ק"מ מהחרמון ועד אילת ויעברו בחמש ערים מרכזיות: כרמיאל, מודיעין, ירושלים, אשדוד ואילת. המרוץ יסתיים בטקס חגיגי ברחבת "דגל הדיו" באילת.

השנה המרוץ נערך בסימן "גולני שלי - סיפור ישראלי" ובמסגרתו לוחמי ומפקדי חטיבת העם, חטיבת גולני, יעברו ב-32 אתרי מורשת חטיבתיים, יתנדבו בכ-25 מקומות התנדבות שונים וייכנסו ל-365 כיתות בבתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ ויקיימו שיח אודות שירות קרבי משמעותי.

ההכנות למרוץ נערכו בשיתוף פעולה עם אגף התנועה במשטרת ישראל. בצמתים הראשיים בהם תידרש חסימה לשם מעבר בטוח של המשתתפים ייחסמו צירי תנועה לפרקי זמן קצרים, זאת תוך פגיעה מזערית בשגרת התנועה.

בכל יום יתקיים "מרוץ עממי" של לוחמי החטיבה יחד עם אזרחי ישראל. "להיות חלק מחטיבה שקיימת כבר 74 שנה זה מחייב לרוץ בכל מזג אוויר, התחלנו בחרמון ונסיים באילת", אמר מפקד חטיבת גולני, אל"ם ברק חירם.

המח''ט הוסיף: "בזמן האחרון אנו עדים לאמירות רבות כמו ׳מה יוצא לי, או מה זה נותן לי׳ בהקשרי תרומה לקהילה ושירות משמעותי. דווקא בעת הזו בחרו לוחמי ומפקדי גולני לתת ולהתנדב בקהילה במסגרת המרוץ ולקיים שיח עם הנוער הישראלי על ערכים של שירות משמעותי, נתינה, אהבת המולדת והגנה עליה''.

לדברי חירם, ''ערכים אלו חשובים להמשכיות עם ישראל במולדתו ולחיים משותפים בפסיפס האנושי במדינת ישראל. במהלך שבוע המרוץ יושרשו בחיילים ערכי החטיבה ומורשתה, דרך אתרי הקרבות מהחרמון ועד אילת, גם באמצעות התנדבות בקהילה עם סיפורי מורשת קרב מקרבות תש"ח ועד ימינו. אני מזמין את כל עם ישראל לרוץ יחד עם מפקדי ולוחמי החטיבה במרוץ גולני".