רס"מ אמיר חורי
רס"מ אמיר חורי צילום: באדיבות המשפחה

מאות חרדים מתכוונים להשתתף היום (חמישי) בהלוויתו של רס"מ אמיר חורי שנרצח בפיגוע הירי בבני ברק.

חורי יובא למנוחות בשעה 17:30, בחלקה הצבאית של בית העלמין בנוף־הגליל.

בעיתון 'ידיעות אחרונות פורסם כי השתתפות הציבור החרדי בהלוויה מגיעה בעקבות פוסט בפייסבוק שפרסם חנן רובין, תושב אלון שבבנימין.

"אני אומר בזהירות את מה שבליבי עכשיו, גם אם זה לא הכי פוליטיקלי קורקט. כי לכאורה זה מובן מאליו, אבל זה לא. זה לא מובן מאליו שאדם מסתער על רוצח בשביל להגן על אחרים; וזה לא מובן מאליו שערבי־נוצרי מוכן לשלם בחייו עבור יהודים; וזה לא מובן מאליו להצמיד את המילים 'הי"ד' (ה' יקום דמו) לשמו של אמיר באתרים החרדיים", כתב רובין בדף הפייסבוק וקרא לציבור החרדי להגיע להלוויה כדי להוקיר תודה לשוטר שמנע בגופו פיגוע קשה יותר.

רובין סיפר כי ההיענות ליוזמה שלו היתה מיידית. "אנשים מתרגשים מכל העניין. עם ישראל צמא לדברים האלה. יש לזה היענות מטורפת. אני צרוד כי אני כל הזמן מדבר עם אנשים מכל הקצוות בעם. אני מאמין שזו תהיה תמונת ניצחון מדהימה מול הטרור.

לא הצלחתי להירדם מכל הפיגועים האחרונים, וחשבתי שאנחנו צריכים תמונה אחרת אחרי כל התמונות האלו. והתמונה שהייתה לי מול העיניים זו של חרדים ויהודים דתיים שמגיעים להלוויה של ערבי־נוצרי, שמסר את נפשו בשבילם", סיפר. "הגבורה של אנשים כמו אמיר הי"ד, הנכונות שלו להקריב את חייו — נותנת לי הרבה תקווה".