בר לב בסיור
בר לב בסיור צילום: דוברות

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, סייר היום (רביעי) לאורך גדר הביטחון באזור חבל עדולם, בליווי מפקד מג"ב ניצב אמיר כהן, מפקד מג"ב ירושלים תנ"צ מאיר אליהו, ומפקד תחנת מטה יהודה סנ"צ ארד ברוורמן.

השר קיבל סקירה על הפרצות בגדר ועל פעילות מג"ב באזור. עיקר הפעילות מכוונת למנוע כניסת גורמים עוינים, ביטחוניים ופליליים, וכן החדרת כלי נשק ואמצעי לחימה לתוך שטח ישראל.

לדברי השר:, "הפרצות בגדר הן אתגר מתמשך עבור משטרת ישראל, משמר הגבול וכוחות צה"ל הפרוסים לאורכה. פעילות שוטפת לסיכול ומניעה של ניסיונות חדירה של גורמים עוינים כאלה ואחרים לתוך שטח ישראל, מתקיימת לאורך השנה. האתגר הוא גדול במיוחד בתקופה הנוכחית, כאשר המתיחות גבוהה ונדרשת פעילות מוגברת למניעת חדירת מחבלים. השמירה על הגדר היא אינטרס ביטחוני מהמעלה הראשונה, והיא מתווספת לכלל המשימות המונחות על כתפי משטרת ישראל וצה"ל."

השר פגש שוטרי ושוטרות מג"ב שעוסקים באופן יום-יומי בפעילות חשובה זו, והביע את הערכתו למאמצים. "ההיערכות היא מיטבית. משטרת ישראל מותחת את זרועות הפעולה שלה עד הקצה. הציבור הישראלי רואה ומרגיש את העבודה שנעשית בשטח. אתם שומרים על אזרחי מדינת ישראל מפני פיגועי טרור, ואני גאה בכם".

עוד הוסיף השר: "השלמת בניית גדר ההפרדה לאורך קו התפר כולו בין איו"ש לבין ישראל היא הכרחית לא רק למניעת טרור בטווח הזמנים המיידי, אלא גם לעתיד הרחוק יותר. העלות של השלמת בניית הגדר היא נמוכה ביחס לאלטרנטיבות הרעות והמסוכנות של החיים בלעדיה. אפעל לגבש תכנית דו-שנתית להשלמת הגדר ולהתחלת הבנייה המדורגת באופן מיידי".