צה"ל פשט על כפר המחבלים יעבדדובר צה"ל

לוחמי יחידת אגוז, שייטת 13, סיירת גולני ויחידת מרעול פשטו הלילה (ראשון) במבצע חטיבתי על הכפר יעבד ליד ג'נין בצפון השומרון.

צה"ל ערך בכפר מבצע נרחב של מעצרים וסריקות אחר אמצעי לחימה בלתי חוקיים. זהו הכפר ממנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הירי בבני ברק, בו נרצחו חמישה אזרחים.

במהלך המבצע, כוחות משייטת 13 ומסיירת גולני עצרו שמונה מבוקשים החשודים במעורבות בהוצאת פעילות טרור.

לוחמי יחידת אגוז סרקו במרחב הכפר אחר אמצעי לחימה בלתי חוקיים. הלוחמים איתרו תחמושת צה"לית ומדי צה"ל בביתו של אחד החשודים. בבית נוסף איתרו מטען אשר עתיד היה לשמש להוצאת פיגוע. לוחמי היחידה החרימו את אמצעי הלחימה שנמצאו ועצרו את החשודים. אלה הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון.

במהלך הפעילות פעלו הכוחות למול הפרות סדר אלימות באמצעים לפיזור הפגנות ובירי. בנוסף, לוחמי צה"ל נטרלו חשוד אשר זרק לעברם מטען. אין נפגעים לכוחותינו.

הפלסטינים דיווחו כי הפעילות הצבאית מתקיימת גם במחנה הפליטים בלאטה שבאזור שכם וכי בחלק מהמקומות בהם צה"ל פועל התפתחו חילופי אש בין הכוחות למחבלים.

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב אמר בראיון לכאן רשת ב': "רדפנו אחרי חוליית מחבלים סמוך לגדר. הם השליכו את הנשק, ונמלטו לתוך השטח. נמשיך ונעשה את זה גם הבוקר - לסכל טרור. זאת משימתנו".

כוכב סיפר כי הנשק נתפס כשכוח צה"ל זיהה רכב נוסע במרחב התפר שבגזרת החטיבה המרחבית מנשה במהלך הלילה, ממנו הושלך תיק שבו היה רובה מסוג קרלו שאמור לשמש לביצוע פיגוע.

"הנשק בידינו, נגיע גם לחוליה ולכל מי שיעז לפגוע באזרחי ישראל. ההגנה לא הרמטית, למרות תגבור הכוחות והמודיעין ההישגי", אמר דובר צה"ל.

על פעילות צה"ל אתמול בג'נין סיפר רן כוכב: "אביו של המחבל לא היה בבית ולכן לא עצרנו אותו. להבנתי הוא רוצה להסגיר את עצמו. אנחנו נשים עליו את היד, עליו ועל כל מי שקשור באותו פיגוע טרור נוראי בתל אביב".

תיעוד ממצלמות הלוחמים: הפעילות בג'ניןדובר צה"ל

דובר צה"ל פרסם אמש תיעוד ממצלמות הלוחמים שפעלו במבצע בג'נין. לוחמים מגדוד הסיור של גולני, דובדבן ומסתערבים של מג"ב, נכנסו לבית המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב ורצח שלושה ישראלים - ומיפו אותו כהכנה להריסתו.

בתיעוד נראים הלוחמים רצים בג'נין ובבורקין, בנשקים שלופים. בחילופי האש נהרגו מחבל חמוש, ו-15 נפצעו - אחד מהם פונה במסוק לקבלת טיפול בשטח ישראל.

שר הביטחון בני גנץ יביא היום לאישור הקבינט תוכנית להשקעת 360 מיליון שקל לחיזוק מכשול התפר כבר בשנת 2022.

בלשכת גנץ ציינו כי מדובר על הקדמת תחילת העבודות על הפרויקט, לאור הצורך המבצעי הדחוף. העבודות אמורות להימשך גם בשנים הבאות.

מלשכת שר הביטחון נמסר כי בראשית השבוע שעבר קיים השר גנץ דיון נרחב בהשתתפות הרמטכ"ל, מנכ"ל משרד הביטחון, סגן הרמטכ"ל וראש מנהלת גבולות ותפר לבחינת התוכנית. כמו כן, התקיימו במהלך השבוע דיונים עם משרד האוצר והגופים המקצועיים, שיאפשרו את ההתאמות הנדרשות בתקציב הביטחון.