כך תסכן הסדרת חאן אל אחמר את ירושלים פורום עוטף ירושלים

המאבק על פינוי חאן אל אחמר נמשך: לאחר הדחייה הנוספת שקיבלה המדינה מבג"ץ בנוגע לפינוי המאחז הבלתי חוקי 'חאן אל אחמר', מפרסם פורום עוטף ירושלים סרטון חדש, בו הוא מזהיר מפני הפשרה אותה שוקלת הממשלה עבור הסדרת המקום. מדובר במהלך שיכשיר מאות מבנים בדואים בלתי חוקיים ויקים רצף טריטוריאלי של מאחזים בלתי חוקיים החולשים על הדרך לירושלים.

בפורום מתריעים כי חוסר היכולת של הממשלה לפנות את אנשי המאחז הבלתי חוקי יפגע בדימוייה של מדינת ישראל ויעודד עבריינות נוספת בשטחי C.

בפתיחת הסרטון, נראה צילום רחפן של השטח בו נמצא המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר, בצמוד לכביש 1 המוביל מבקעת הירדן לירושלים. בצילום ניתן לראות בבירור כי מלבד החאן ישנה בניה בלתי חוקית רחבה סביב לו, וכי המקום אליו הוא מתעתד לעבור לפי תכנית שר הביטחון בני גנץ יצור למעשה רצף של בניה בדואית בלתי חוקית הצמודה אל כביש 1 ושולטת עליו.
דבר זה יגביר לטענת חברי הפורום את האחיזה העבריינית בשטח, אשר יהווה איום ישיר על ביטחונם של תושבי היישובים היהודיים באזור ובירושלים עצמה.

"ממשלת בנט רוצה להעביר את חאן אל אחמר 300 מטר ממקומו הנוכחי, ולהכשיר מאות מבנים בדואים בלתי חוקיים. חייבים לעצור את זה. אל תתנו לחאן אל אחמר לחנוק את ירושלים", הזהירו ב'עוטף ירושלים'.

יו"ר פורום עוטף ירושלים בועז עידו מסר לאחר החשיפה "ממשלת בנט וסער שוברת שיאים חדשים של ציניות. לאחר שהבטיחו עשרות פעמים כי הם יפנו את המאחז הבלתי חוקי, אנחנו מגלים שהם פועלים במטרה להגדיל את האיום הביטחוני ולהכשיר מאות מבנים נוספים. איבדנו את המשילות ואת ההיגיון. אנחנו קוראים לראש הממשלה לקיים את הבטחותיו ולפנות לאלתר את המאחז בלי לסכן את תושבי המדינה ואת הציר המרכזי לירושלים", אמר עידו.