גור המל
גור המל צילום: חוננו

ארגון חוננו חושף הבוקר (שני) הקלטת שיחה של האסיר גור המל ז"ל שנפטר אתמול בתאו בבית הכלא.

ההקלטה התבצעה כ-11 שעות לפני מותו והוא נשמע זועק כי הוא סובל מכאבי בטן עזים, ושב"ס אינו מעניק לו טיפול רפואי. "אני מת מכאבים, אני מתפתל מכאבי בטן, תזעיק מישהו, הם לא מטפלים בי", אמר בשיחה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, שייצג את המל פנה באופן מידי לקצינים בכלא איילון, ודרש כי האסיר יקבל טיפול רפואי דחוף ומיידי. בשעות הערב, נמסר לקידר מרשויות הכלא כי האסיר קיבל טיפול רפואי וכי אין כל דבר חריג במצבו.

כך זעק האסיר גור המל מכאב שעות לפני מותו חוננו

אתמול בשעות הבוקר בטרם נודע לעו"ד קידר על מות האסיר, חזר ודרש קידר מרשויות שב"ס לפנות את האסיר באופן דחוף לבית החולים על מנת להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים.

המל ז"ל יובא למנוחות היום הערב בשעה 17:00 בבית העלמין בקיבוץ סעד, הקיבוץ בו גדל בילדותו.

"‏הכתובת הייתה על הקיר. פניותנו במהלך החודשים האחרונים, בשבועות האחרונים, וביתר שאת ממש אתמול, שבו אנחנו דורשים בדיקה ובחינה של מצבו הרפואי, כל אלו לא זכו ליחס מתאים והנה הגענו למצב העגום אליו הגענו. אנו לא נשקוט עד שהדברים התבהרו עד תום", אמר עורך דינו.

משפחתו של המל אמרה אתמול כי רשלנות שב"ס היא שהביאה למותו. "הדם על הידיים של שב"ס גור מתחנן ימים ארוכים לטיפול רפואי, ומקבל זלזול ובוז, אין מילים".

נזכיר כי גור המל נשפט למאסר עולם בעקבות רצח של ערבי בשנת תשנ"ט בשומרון, כנקמה ביום השלושים של רצח חבריו הראל בן נון ושלמה ליבמן הי"ד אשר נרצחו בשומרון בידי מחבלים ערבים, וביום הרצחו של דני ורגס הי"ד מאבטח חברת החשמל סמוך לקרית ארבע. גיסו, מאיר ליקסנברג הי"ד, נרצח בשנת תשס"א בפיגוע ירי בעת שעשה את דרכו בין היישוביים אלון מורה ואיתמר.