בני גנץ
בני גנץ צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ בוחן לאחרונה שיתוף פעולה פוליטי עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער. כך פורסם הערב (רביעי) בכאן 11. גנץ לא שלל והציע לעסוק בנושא בהמשך.

מקורבי גנץ וסער מעריכים שהמשבר הפוליטי עשוי להביא לפירוק הממשלה. מבחינת גנץ, הוא עשוי ליהנות מכישוריהם של מספר פוליטיקאים משופשפים וותיקים ולמתג את המפלגה כמרכז עם קריצה קלה לימין. מבחינת סער ותקווה חדשה, זה עשוי להיות חבל הצלה כשמפלגתו על סף אחוז החסימה.

מסביבת גנץ נמסר: "הוא לא עוסק בבחירות ומקווה שהממשלה תמשיך לתפקד". בתקווה חדשה מכחישים: "כשיהיו בחירות, תקווה חדשה תרוץ באופן עצמאי".

לפני שבוע פרשה חברת הכנסת עידית סילמן מהקואליציה ומאז נכנסה המערכת הפוליטית לסחרור. ראש הממשלה בנט התייחס השבוע לנושא ואמר בריאיון לכאן 11 כי עידית סילמן, עברה התעמרות שמעטים בתולדות ישראל עברו.

לדברי בנט, "היא ממש הייתה אצלי בבית ובכתה. היא סיפרה לי איך נתניהו וסמוטריץ' שלחו אנשים לצעוק עם מגפונים ליד הילדים שלה 'נוכלת', 'בוגדת' ועוד מילים יותר קשות. שמוליק בעלה סיפר לי שהוא נאלץ לעבור מקום עבודה כי אנשי ביבי מאיימים על הבוסים".

כשנשאל על האפשרות של הליכה לבחירות נוספות השיב בנט: "אני מעריך שלא ואני פועל שלא. מה שעומד על הפרק זה או לבצר ולחזק את הממשלה אחרי המכה שספגנו, וזאת מכה והתפתחות מאוד שלילית. אבל אפשר בהחלט לנהל ככה ממשלה לאורך זמן. או, לחזור אחורה ולהתגלגל לתהום של עוד מערכת בחירות ועוד מערכת בחירות".