חברת הכנסת שרן השכל ממפלגת תקווה חדשה-הימין הממלכתי מסבירה בראיון לערוץ 7 מדוע החליטה מפלגתה לא להישאר בממשלה ומצהירה שלא מדובר בצעד פוליטי.

"רוב הציבור רואה את המצב. החודשיים האחרונים היו קשים, המלחמה מדשדשת, הכוחות הפחיתו את הפעילות הצבאית בעזה. זה מאריך את המערכה, מרחיק מתווה להחזרת חטופים משום שהלחץ הצבאי על חמאס ירד ומאריך את המערכה בצפון. אלו צעדים לא נכונים. במשך חודשיים אנחנו נאבקנו וניסינו לעשות הכל", טוענת השכל.

לדבריה, "הבנו שהקבינט המדיני-ביטחוני הפך לאות מתה. ההחלטות מתקבלות בקבינט המלחמה. ביקשנו מראש הממשלה את האפשרות להשפיע משם על אותם מהלכים כדי לוודא שאנחנו משיגים את מטרות המלחמה. ראש הממשלה לא נענה לכך משיקולים פוליטיים. נתניהו יודע שהדבר הנכון היה להכניס את גדעון סער לקבינט המלחמה. אם אין לנו אפשרות להשפיע לא נותרה בפנינו אפשרות אחרת".

"יש ציבור ענק שהוא ימין, ממלכתי וליברלי והקול שלו לא נשמע בקבינט המלחמה ולא מתורגם למהלכים צבאיים בשטח. אנחנו מרגישים שצריך להשמיע את הקול שלו", מוסיפה השכל.

היא מדגישה כי "הפרישה שלנו היא לא מהלך פוליטי. קיווינו להיכנס לקבינט המלחמה. נכנסנו לממשלה כי זה היה המעשה הפטריוטי ונכון. השפענו על לקיחת אזורי ביטחון בעזה, על אזורי החיץ, על התמרון הצבאי. כרגע המידע וקבלת ההחלטה נעשים בקבינט המלחמה. הציבור רואה שמה שקורה בשטח הוא כמעט הפסקת אש. אנחנו חייבים להיות בממשלה ולהתריע. הסכמנו לקחת את האחריות הזו כדי שתהיה לנו יכולת להשפיע. לא נכנסנו בשביל ג'ובים ולא ביקשנו תפקידים - אלא ביקשנו להשפיע על תוצאות המלחמה. לצערי, בהיעדר היכולת להשפיע באמת, אין טעם להישאר".

עם זאת, השכל אומרת כי מפלגתה תתמוך בממשלה בכל עמדה עקרונית של ימין ובעיקר במהלכים שיביאו להכרעת המלחמה לטובת ישראל. כדוגמה היא מביאה את העימות עם ארה"ב. "יש לנו התנגשות עם ארה"ב. יש לי ביקורת על צורת ההתבטאות ועל הסגנון, היה נכון להתבטא באופן אחר, אבל המהות - עמידה נגד הקמת מדינה פלסטינית, אי הכנסת הרשות הפלסטינית לעזה, קיום תימרון ברפיח - הכל נכון. התעקשות לא לעשות הפסקת אש בזמן שאין לנו עסקה מול החלטה של מועצת הביטחון? על הדבר הזה נגבה את הממשלה מבחוץ".

"הם יקבלו את הגיבוי מול הלחץ הבינלאומי וגם למהלכים עתידיים שיהיו טובים למטרות המלחמה. עצם הישיבה בממשלה היא לקיחת אחריות - ואתה לא יכול לקחת אחריות על מה שאתה לא מסכים איתו", היא מסכמת.