השר מתן כהנא עם צביקי טסלר במירון
השר מתן כהנא עם צביקי טסלר במירון צילום: דוברות

כחודש וחצי לפני הילולת ל"ג בעומר במירון, ניצב (בדימוס) צביקי טסלר הממונה על ההילולא במירון, הסביר כי מטרתו לאפשר לכל אמא לישון בשקט בליל האירוע.

"אני נמצא בקשר עם הציבור והחסידויות שעולות בצורה מאורגנת. אני לומד על הארגון של השנים הקודמות אבל הפנים הם להילולא של השנה, לוודא שגם מקיימים את ההילולא, אבל גם חוזרים הביתה בשלום" , אמר בראיון ל'המבשר'.

"המשימה שלנו היא שאנשים יוכלו לקיים את המסורת בלי שום חשש וסכנה. שהאמהות ששלחו את ילדיהן למירון תוכלנה לישון בשקט בליל ל"ג בעומר. לשם אנחנו שואפים וכדי שזה יקרה, לכולם ברור שצריך להתנהל אחרת, ובעז"ה נתנהל אחרת ובאחריות השנה".

בתחילת השבוע מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי החל להעיד בפני ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון.

שבתאי העיד כי סוגיית הצפיפות היתה מוכרת לכולם. "אין אחד שלא דיבר על הצפיפות, כולם דיברו על צפיפות", ציין. "מפקד המחוז דיבר על אר"ן (אירוע רב נפגעים), אני דיברתי על אר"ן. לא מדובר בחידוש. לא ראש אג"מ ולא אף אדם אחר העלה ספק בתכנית שהוצגה. לא ראש אג"מ ולא אף אחד אחר הציג תכנית חלופית".

"חוסר היכולת של משרדי הממשלה, המשרד לביטחון הפנים, משרד הדתות, משרד הפנים, ולהגיע לנוסח מוסכם של תקנות - היה ביטוי מובהק של הקושי הבסיסי שמלווה את מירון מזה מספר שנים", הסביר המפכ"ל. "חוסר יכולת, אולי חוסר רצון להסדיר את האירוע".