חמישה פצועים קל מיידוי אבנים על אוטובוסיםדוברות המשטרה

שבעה בני אדם נפצעו הבוקר (ראשון) באורח קל מאבנים שיידו ערבים על אוטובוסים של אגד שהיו בדרכם לכותל המערבי, סמוך לשער האריות.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו אותם לבית החולים שערי צדק. שלושה מהפצועים שוחררו לבתיהם והיתר עוברים סדרת בדיקות בבית החולים.

פראמדיק מד"א פנחס מאיר סיפר: "חברנו לפצועים בשער האשפות כשהם בהכרה וסובלים מחבלות ופציעות מיידוי האבנים וחלקם גם משברי זכוכיות של חלונות האוטובוס. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים."

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) שוקל לפתוח לשכה פרלמנטרית בשער שכם בעקבות יידוי האבנים לעבר אוטובוסים שנסעו לכותל המערבי.

בן גביר: אקים לשכה בשער שכם

"התמונות מהר הבית והעיר העתיקה מזעזעות", אמר בן גביר. "אם המשטרה לא תשתלט על המחבלים ותמשיך לשחרר אותם מתחנות המעצר והדרג המדיני לא יאפשר למשטרה לעבוד בחופשיות, שוקל לפתוח לשכה בימים הקרובים בשער שכם ולגרום למשטרה לעבוד ביד חופשית. מציע לחמאס לא לנסות אותי".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו התייחס לטרור האבנים בדרך לכותל המערבי ואמר "אסור לעבור לסדר היום על כך שעשרות אוטובוסים נרגמו היום באבנים בלב ירושלים''.

נתניהו הוסיף: ''אני מתפלל לרפואת הפצועים. חייבים לפעול ביד קשה נגד הטרור ולהחזיר מייד את השקט והביטחון לבירת ישראל''.

מוקדם יותר, שוטרים ולוחמי מג"ב עצרו שני ערבים בחשד לזריקת האבנים האבנים וכוחות משטרה מבצעים סריקות לאיתור חשודים נוספים.

ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) אמר בעקבות יידוי האבנים בירושלים: ''ממשלה חלשה ותבוסתנית. פראי אדם מרימים ראש בירושלים. נפתלי בנט, יאיר לפיד ובני גנץ פותחים את הסגר על יו"ש, משדרים אוירה של תבוסתנות מול מופרעים ומקבלים את הפרעות האלה, הבוקר בדרך לכותל המערבי.

"ממשלה אטומה, מנותקת ומושחתת", תקף אקוניס, "מרכינה ראש בפני האחים המוסלמים. סופה הפוליטי קרב. קרב מאוד".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) הגיב: ''יהודים לא אמורים לפחד ולא אמורים להיפגע בשום מקום בארץ ישראל. בוודאי לא בירושלים ובדרך לכותל ובוודאי לא בחג הפסח. כל יום שבו הממשלה הרופסת הזו, שתלויה באויבי ישראל ומרימה את ראשם, ממשיכה להתקיים מסכן את מדינת ישראל ואת ביטחון היהודים המתגוררים בה. נעשה הכל כדי להחליף אותה בעזרת השם''.

כוחות משטרה נכנסו הבוקר (ראשון) אל הר הבית בעקבות ניסיון של ערבים להפר את הסדר ולמנוע ביקורי יהודים.

השוטרים הבחינו כי מאות צעירים ערבים, חלקם רעולי פנים, החלו לאסוף אבנים ברחבת ההר וניסו לחסום את צירי הביקור באמצעות אבנים, ברזלים ומחסומים מאולתרים.

הכוחות שהגיעו למקום נערכו ברחבי ההר כדי למנוע את הפרת הסדר ולאפשר את כניסת היהודים למקום.

בתוך כך, למרות המהומות שהיו בשטח ההר ביום שישי, החליט שר הביטחון בני גנץ שלא להטיל סגר על הפלסטינים ביהודה ושומרון במהלך ימי חול המועד.

גנץ קיבל את ההחלטה בתום הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון ועל כן הסגר שהוטל בחג הפסח הסתיים הלילה.