גדעון סער
גדעון סער צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שר המשפטים גדעון סער פנה לכנסת בבקשה להניח על שולחנה את אמנת איסטנבול כחלק מהליך אישרורה על ידי ישראל

בסוף אוקטובר 2021 התניע סער מהלך להצטרפות ישראל לאמנת איסטנבול - מהלך שהבשיל לאישור מועצת אירופה באחרונה. בעקבות פניית השר סער לשר החוץ יאיר לפיד - הזמינה מועצת אירופה את ישראל להצטרף לאמנה זו.

היום (א׳) פנה שר המשפטים למזכיר הכנסת כדי שיניח את נוסח האמנה על שולחן הכנסת לשבועיים ימים שימנו בתקופת פעולתה ולאחריה תובא לממשלה הצעת החלטה לאשרור האמנה.

אמנת איסטנבול שנפתחה להצטרפות מדינות כבר ב-2011, היא האמנה הבינלאומית הראשונה שקובעת סטנדרטים ומסדירה את המאבק באלימות נגד נשים ובאלימות במשפחה.

עד היום הצטרפו לאמנה 35 מדינות, ביניהן גרמניה, צרפת, איטליה, ספרד, הולנד, דנמרק ואוסטריה.

השר סער: "אפעל להשלמת המהלך של הצטרפות ישראל לאמנת איסטנבול עד סוף מאי, מתוך הכרה בחשיבות הרבה של המאבק באלימות נגד נשים ואלימות במשפחה. נשלים את המהלך שיעמיד את ישראל בשורה הראשונה של המדינות בעולם".

מ"פורום ארגוני המשפחה" נמסר: אמנת איסטנבול מתחפשת לאמנה כנגד אלימות נגד נשים אך בפועל זו אמנה שתגרום להסלמת מלחמת המינים הקיימת כבר כיום בישראל בחסות ארגונים ראדיקאליים שמשליטים את נחת זרועם על כנסת ישראל והזרוע המבצעת. הצטרפות ישראל לאמנה, תסכסך את חברי המשפחה זה בזה, תפגע בילדים ובגברים ונשים כאחד.

האמנה מכוונת לחינוך הציבור מחדש ביחס להבדלים בין גברים ונשים ומכוונת לפגיעה בתפיסות עולם מסורתיות. האמנה תכפיף את מדינת ישראל לביקורת מדינות חוץ שבהן שולטות עמדות פמיניסטיות ראדיקאליות אשר הנזק הדמוגרפי עקב פועלם מובהק. בנוסף תקדם האמנה בעיקר קומץ ארגונים שיהנו מרווחה תקציבית בעקבות ההצטרפות לאמנה וזאת על חשבון החברה הישראלית במובן הרחב. אנו ממליצים לציבור לעיין בניירות העמדה שנכתבו ע"י פורום ארגוני המשפחה וארגון תורת המדינה כדי להבין את חומרת ההליך שמתוכנן באימוץ האמנה.