קמחא דפסחא בבני ברק
קמחא דפסחא בבני ברקצילום: דוברות עיריית בני ברק

לשכת ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין מאיימת להגיש תביעת דיבה נגד חבר המועצה יעקב וידר בעקבות טענותיו לשחיתות במערך הקמחא דפסחא שמובילה עיריית בני ברק.

"אנו נערכים להגשת תביעת דיבה כנגד חבר המועצה וידר על השמצות והכפשות חסרות שחר שהפיץ, בהקשר של מערך הקמחא דפסחא ההיסטורי שבו חילקה העירייה סלי מזון לאלפי משפחות תושבי העיר בערב החג", נכתב בהודעת הלשכה של ראש העיר.

במכתב שפרסם וידר הוא טען כי מועצת העיר אישרה העברת 856 אלף ש"ח לאגף הרווחה לצורך מבצע קמחא דפסח. "בפועל אגף הרווחה טען שלא קיבל את הכסף ולא ביצע כל חלוקה לנזקקים", כך וידר.

עוד הוא טען כי חלק מהתקציב שאושר נועד "עבור פרסומות שיהללו את עסקני העירייה". לטענת וידר גם "נשכרו מחסנים בבעלות מקורבים לעסקני העירייה ללא צורך ובלי מכרז".

כאמור, בעיריית בני ברק דוחים בתוקף את הטענות. "7000 משפחות גדשו את תחנות החלוקה ויצאו עם כל טוב עם מיטב צרכי החג, בשר עופות, דגים, כלים חד פעמיים ועוד מוצרי יסוד. רחובות העיר מלאו במחזה מדהים של אלפי משפחות הנושאות את צרכי החג לביתן בחיוך ובהוקרה", אמרו בעירייה.

באשר לטענות אמרו כי "לא ניתנה מעולם ולו פרוטה שחוקה מתקציב זה לשום מטרה אחרת שהיא, לא להלל כל גורם עירוני או אחר, לא לכורך או יח"ץ. מדובר בבדיה זולה. מיותר לציין כי כלל הנתונים יוצגו כמתוכנן באופן בהיר וברור עד השקל האחרון שבהם בוועדות העירוניות ובכל הדוחות".

בלשכת ראש העיר נערכים להגשת תביעת דיבה: "מי שמחפש תהודה בניסוחי אשם פסולים, יצטרך להתמודד עם טיעוניו במסגרת החוק במדינת ישראל בשמו הוא מתיימר לפעול. תמו הימים בהם ניתן היה לנסות ולבנות קריירה פופוליסטית על השמצות ולזות שפתיים נגד עובדי עירייה מסורים, נגד הנהגת העיר ותושביה. ייבחנו כלל הצעדים המשפטיים כולל תביעת דיבה נגד מר יעקב וידר על דבריו החמורים".

יעקב וידר מסר בתגובה לאיומים בתביעה: "התגובה ההיסטרית של העסקנים מעידה שסוף סוף הם מתחילים להבין שנגמרה התקופה הארוכה שבה הם השתוללו עם כספי הציבור. אני לא מפחד מהם והציבור בז לניסוחים הפתלתלים והמתחמקים שלהם. אדרבה, אם הכול כשר ותקין למה הם מתחבאים? למה הם בורחים מועדת הביקורת בראשותי? למה הם מסתירים את המסמכים?".