חנוכת בית הספר
חנוכת בית הספרצילום: דוברות שומרון

בית ספר "יהונתן" על שמו של יוני נתניהו הי"ד והרב יונתן זקס זצ"ל שהיה הרב הראשי של אנגליה, נחנך ביישוב צופים בשומרון במעמד ד"ר עדו נתניהו, אחיו של יוני ושל ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

מדובר בבית ספר ממלכתי דתי שיש בו בכל מחזור כיתה המשלבת דתיים וחילונים יחד. בית הספר החדש נבנה על ידי מועצה אזורית שומרון ומשרד החינוך בעלות של כ-20 מיליון שקלים, והוא מכיל 18 כיתות חדשות שמוכנות לגדילתו של בית הספר.

עדו נתניהו, אחיו של יוני נתניהו, אמר בטקס: "אני רוצה לומר לכם שדפנה ואני מתרגשים מאוד לראות את הרוח בשומרון. רוח רעננה של מעשים. באחד המכתבים שלו כתב יוני לאחיו הקטן ועודד אותו להיות תלמיד טוב והוא דיבר על חשיבות הלימודים, אז אני מאחל לילדים שתתנהגו באופן דומה ותהיו תלמידים טובים. אני בטוח שתוכלו ללמוד פה הרבה מאוד דברים", הוסיף.

בטקס חנוכת המבנה נכחו מאות מתושבי הישוב צופים ויתר יישובי האזור בשומרון. ראש המועצה אזורית שומרון יוסי דגן ברך במהלך הטקס ואמר: "אני מתרגש לחנוך בית ספר חדש בשומרון כמו הישוב צופים שמשלב בתוכו חילונים ודתיים יחד, מדובר בבית ספר שמשלב בין תלמידים דתיים לחילונים. אחדות ישראל, ושילוב הכוחות בעם ישראל באים לידי ביטוי בבית הספר הייחודי הזה. אני מודה לכם על השותפות, תודה לקב"ה שמזכה אותנו לעשות את הדבר המדהים הזה ולבנות את השומרון בצורה ראויה וערכית".

"אני מבקש להודות למנהל אגף חינוך אייל בלוך, ליו"ר הישוב אריאל בן זינו ולחברי הוועד, למנהלת בית הספר מרים שטיינמץ, ליו"ר ועדת בינוי דורי גרוסמן, יו"ר וועדת חינוך מאור אהרוני, לעובדי המזכירות וכן לרכזת הקהילה עדנה חמבי", הוסיף דגן במהלך הטקס.