נתניהו וניר ברקת מנחמים את ניר אורבך
נתניהו וניר ברקת מנחמים את ניר אורבך צילום: ללא קרדיט

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר לשותפיו לכנס סיום הפגרה שהוא רוצה כנס קיץ ללא דרמות וסוגיות במחלוקת, אך במפלגתו לא בהכרח מחזיקים באותה דעה. מבחינת חברי ימינה שאינם בנט - פינוי חומש, "חוק נתניהו" וכל סוגייה שאינה כלולה בהסכם הקואליציוני - מהווים עילה לפירוק הקואליציה.

בחדשות 12 דווח כי פוליטיקאים מכל סיעות הבית שהגיעו השבוע לנחם את חה"כ ניר אורבך שמעו ממנו שהוא עדיין מתנדנד ושהאולטימטום שהציב לראש הממשלה נותר בעינו.

אורבך אמר למנחמים: "הממשלה חייבת לאמץ סממנים לאומיים. ראש הממשלה והרמטכ"ל יודעים להתמודד עם הטרור אבל בשביל לנצח צריך שפה לאומית".

"באופן כללי, קשה לי מאוד", המשיך אורבך. "בנט עובד כל היום אבל אני חוזר לכאן ופוגש את הציבור. בנט מדבר על זה שאנחנו שנעביר תקציב ונמנע בחירות. די, אנחנו אחרי זה. הנושא מוצה. צריך להביא הישגים ימניים לציבור".

לפי הדיווח של דפנה ליאל, שרת הפנים איילת שקד, כינסה בימים האחרונים את אנשי משרדה וגורמים נוספים במערכת הפוליטית והנחתה אותם להיערך ל"ניקוי שולחן". שקד העריכה שלממשלה נותר זמן קצר בלבד וביקשה מהם להשלים את הרפורמות המרכזיות שקידמה בנושאים הקשורים לעובדי סיעוד, פיצול דירות ורישוי עסקים.

גורמים ששוחחו עם שקד התרשמו שהיא סבורה כי נותרו לממשלה חודש ימים - לא פחות ולא יותר. בלשכתה טענו שאין מדובר במשאלת לב אלא בהערכה מפוקחת וכי היא בסך הכול נערכת לכל תרחיש.