דיאנה רז
דיאנה רז צילום: מתוך הרשתות החברתיות

אמיר רז, השוטר הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו דיאנה דדבייב ביישוב נעלה בפברואר 2021, העיד היום (ראשון) לראשונה בבית המשפט המחוזי בלוד.

בפתח הדיון התייחס רז למעשים המיוחסים לו בכתב האישום, שלפיהם קשר את ארבעת ילדיו בחבל, מנע מבתו בת השבע להזעיק עזרה, ואז דקר את אשתו וירה בראשה.

הוא אמר כי הוא מודע לכך שהרצח הוא "מעשה נורא" והתנצל על מעשיו, אך ציין: "הגעתי להכרה עם עצמי שהיה לי קשה, שהתביישתי להגיד שהייתי גבר מוכה – נפשית ופיזית. בדיעבד, כשאני מסתכל על זה, זה תסמינים דומים לאישה מוכה, שאומרים לה 'למה לא עשית עם זה משהו?'".

בכתב האישום שהוגש נגדו על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה יוחסו לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין או חסר ישע בידי אחראי והתעללות בקטין או חסר ישע בידי אחראי.

במהלך חודש יולי 2020, על רקע התערערות קודמת במערכת היחסים של בני הזוג, עזב רז את ביתם המשותף ובחלוף שלושה שבועות לערך, שב לבית בהחלטה משותפת של בני הזוג.

בהמשך כתב האישום מופיע תיאור מפורט של הרצח הנורא אשר התרחש ב-5 בפברואר לעיני ילדיהם הקטנים של בני הזוג. לנוכח הזוועה שבתיאור בחרנו שלא שלא להביא אותו בכתבה.

לכתב האישום המלא

עו"ד תמי קלנברג, המייצגת את משפחתה של דיאנה רז ז"ל מטעם תכנית סנ"ה (סיוע למשפחות נפגעי המתה) של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, מסרה "המשפחה עדיין המומה וכואבת. נפגשנו עם נציגי המחלקה לחקירות שוטרים בטרם הגשת כתב האישום והמשפחה שמעה מהם על פרטי כתב האישום, המגולל את הנורא מכל. אנו נוודא כי קולה של המשפחה ושל דיאנה ז"ל יישמע במהלך המשפט ונדאג לייצוגם לאורך ההליך המשפטי".