איימן עודה
איימן עודהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת, איימן עודה (חד"ש, הרשימה המשותפת), דוחה את קריאתו של מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא אל-סינוואר לערביי ישראל להצטייד בכלי נשק ובסכינים לקראת העימות הכולל נגד ישראל.

בראיון לערוץ הערבי ישראלי "הלא" אמר עודה, כי "הקריאה (של סינוואר) לתושבים (הערבים בישראל) לשאת נשק וסכינים הוא דבר פסול באופן ברור ועקרוני".

עודה הוסיף: "פניתי יותר מפעם אחת לארגונים הפלסטיניים ואמרתי להם שאנו יודעים כיצד להיאבק וכיצד לבנות את האסטרטגיה שלנו ללא נשיאת נשק והשימוש בו נגד היהודים שיביא למלחמת אזרחים בינינו".

"אנחנו מתנגדים באופן נחרץ לשימוש בנשק במאבק למען הסוגיה שלנו. אנחנו עם שנשאר כאן במולדת ונאבק בקומה זקופה בכל האמצעים והשיטות תוך הימנעות מכלי נשק", אמר עודה.

חה"כ עודה הביע התנגדות גם לאיום שהשמיע סינוואר לתקוף בתי כנסת ברחבי העולם אם קדושת מסגד אל-אקצה תחולל פעם נוספת.

בהקשר זה אמר עודה: "אינני מקבל לחלוטין שנפעל לשריפת בתי כנסת בתגובה על מה שקורה במסגד אל-אקצה המבורך. מה הדברים האלה? האם אנחנו עם ששורף בתי כנסת? אנחנו מגינים (על העם הפלסטיני) בשיטות מכובדות ונכונות".

מנגד, עודה תמך בביקורת הקשה שהשמיע סינוואר כלפי הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) ומנהיגה חה"כ מנסור עבאס באומרו, כי בהיותו חלק מהקואליציה עבאס שותף למדיניותה כלפי הפלסטינים. לצד זאת הוא הסתייג מהאשמת עבאס בבגידה כפי שהשתמע מדברי סינוואר.

עודה העריך, כי רע"מ לא תפרוש מהקואליציה וכי לאחר חזרת הכנסת מהפגרה היא תשוב לפעול במסגרתה.