עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר צילום: יוני קמפינסקי

המשטרה טרם עצרה חשודים בתקיפת יהודי שהלך לכיוון הכותל המערבי בשבת שעברה, סמוך למטה הארצי.

עורך דינו של המותקף, חיים בלייכר מארגון חוננו, פנה למשטרת ישראל בדרישה להאיץ את החקירה ולשים את ידה על המחבל.

לדבריו, "מדובר בפיגוע אנטישמי וחמור שהתרחש בעיר הבירה בתקופה רגישה. לא יתכן שאירוע תקיפה קשה בירושלים יעבור בשתיקה. הפיגוע חייב להיחקר ברצינות, יש למצוא את התוקף ולמצות עימו את הדין".

במכתב ששיגר עורך הדין למשטרה תוארו פרטי התקיפה. "בשבת האחרונה הותקף מרשי ע"י בן מיעוטים שהלם בראשו בחפץ קהה בצומת "גבעת המבתר" בירושלים. מרשי שהה בשבת בשכונת פסגת זאב, והחליט בצהרי היום ללכת להתפלל בכותל המערבי. לקראת השעה 12:40 חלף בצומת גבעת המבתר, מתחת לגשר בר-לב, בשביל המיועד להולכי רגל. לפתע וללא כל סיבה הגיח מאחוריו בן מיעוטים, התנפל עליו בצעקת "אללה הוא אכבר" והלם בעורפו במכה עוצמתית באמצעות חפץ קהה".

עוד צוין כי לאחר שהותקף ניסה היהודי להזעיק עזרה ללא הצלחה. "מרשי מעד לארץ, משקפיו נשברו, והכיפה שלראשו נפלה. מרשי החל לרוץ ולהימלט על נפשו, בעוד המחבל פוסע לאיטו בניחותא. מרשי הגיע לתחנת המטה הארצי, שם נמסר לו כי המקום לא פעיל בשבת, ובהמשך ניסה לעצור ניידות שחפו בכביש ללא הצלחה. עקב החוויה המטלטלת והקשה שב מרשי על עקביו וחזר לפסגת זאב מבלי שהלך לכותל".

לאחר מספר שעות, התעלף הבחור ונזקק לפינוי לבית החולים הדסה. "במוצאי השבת הלך מרשי להיבדק במרפאת 'טרם', ובדרך איבד את הכרתו. אמבולנס הגיע למקום ופינה אותו לבי"ח הדסה הר הצופים, שם עבר בדיקות מקיפות שוחרר להמשך טיפול בביתו. למחרת בבוקר הגיש מרשי תלונה בתחנת "לב הבירה", ובהמשך נקרא בשנית לדייק את מיקום האירוע", נכתב.

בסיום המכתב, דרש בלייכר להאיץ את החקירה ולשים יד על המחבל. "מדובר במעשה טרור אשר מצטרף לפעילות הטרור הגואה ברחבי הארץ בכלל ובירושלים בפרט, בו מחבל תוקף יהודי לאור יום במקום ציבורי ללא כל חשש. מדובר בצומת מרכזי אשר מצולם מכל עבר, וקרוב לוודאי כי התקיפה תועדה, וכי ניתן לזהות את המחבל. אבקש לערוך חקירה מעמיקה, לגבות את מצלמות המקום, להעביר לגורמי מודיעין את תמונת החשוד, לאתר אותו ולהביאו למעצר".