ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמית, אירח בביתו שלושה מתלמידי הרשת לערב 'אחים שלנו' בוו על אחיהם שנפלו במערכות ישראל.

"הערב הזה כולם אחים וכולנו מבקשים לשמוע אתכם, לפתוח את הלב ולזכור איתכם", אמר אלדר לתלמידים.

נועם טירן, תלמיד ישיבת אמית באר שבע ואחיו של חלל צהל אור משה טירן הי"ד, שיתף בזכרונותיו ואמר כי זכה באחיו במשך 14 שנה. "אין יום שבו העגועים לא עולים. אין יום שבו אני לא מייחל ומתפלל יותר מכל לתחיית המתים".

עדי סימן טוב, תלמידת אולפנת אמית להבה בקדומים, אחותו של חלל צהל, שילה סימנטוב הי"דה על הדרכה של המשפחה בהנצחתו. מתרומת איבריו לאחר מותו כדי להוסיף חיים בעולם ועד לעריכת ימי תודה ועבודה טוב ביום הולדתו. "בחרנו בחיים. בחרנו בשמחה, בחרנו לזכור את שילה שאהב את החיים, שמח בהם וידע לחיות", היא הדגישה.

תלמידת אמית י' אשדוד, אוריה בן ישי - אחותו של יהונתן בן ישי הי"ד שנפל בעת שירותו בגולניה כי חייה התהפך ביום אחד לתמיד. "באוגוסט 2012 השתנו חיי. השתנו, כשיהונתן חיינו מטנק שנסע אחורה ונפגע בראשו. לאחר ארבעה ימי תפילות. מסר את נפשו לבורא, צעיר צנוע וישר. מחר, המדינה תתייחד עם זכר חללי מערכות ישראל. אני תפילה כי יתקיים בכולנו וממחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים".

את העסקה יזם אמיר קלנגל, מנהל השיווק של רשת אמית שאחיו, יוחאי קלנגל הי"ד, נפל בגבול הצפון וערכה אותו המורה נעה שיין שאחיה, אריאל מנחם שיין נפל על שירותו. "החיים ממשיכים אבל הגעגוע לתמיד. כששוהו סיפורם אנו מבינים את המציאות האמיתית כי אנו מצווים לנו את החיים. כל הסיפור של נופל מחייב אותנו להאחז בחיים. לשמוע וללמד", סיכם אלדר.