המפכ"ל שבתאי מודה ללוחמים שלכדו את המחבלים
המפכ"ל שבתאי מודה ללוחמים שלכדו את המחבלים צילום: משטרת ישראל - דוברות

הצעת חוק "איסור פינוק מחבלים" תעלה להצבעה מחר (רביעי) במליאת הכנסת, והבוקר יוצאות משפחות נרצחי אלעד בקריאה לקואליציה - אל תפילו את החוק.

ראובן חבקוק אחיו של יונתן חבקוק ז"ל שנאבק במחבלים אמר לידיעות אחרונות: "מה אמור לקרות איתם עכשיו? אנשים שרצחו בני אדם בגרזנים אמורים להיכנס לקייטנה שהיא גם בית מלון. זה פשוט לא נתפס".

יוסי גול אחיו של בועז גול ז"ל אמר: "איך אנחנו מונעים מחיות אדם כאלה לעשות שוב אותם מעשים? הם יודעים שירצחו יהודים ויקבלו משכורת ותנאים של חמישה כוכבים אז ברור שזה מפתה אותם. מעודדים בעצמנו את הרוצחים הבאים. חייבים לעשות כל דבר כדי להחמיר את התנאים של המחבלים בכלא כדי שהבאים בתור יבינו שזה לא משתלם".

הצעת החוק שכרגע לא זוכה לתמיכת הקואליציה קובעת שמהרגע שהמחבל מקבל תמלוגים או משכורות מהרשות הפלסטינית הוא יאובחן כאויב של מדינת ישראל ותנאי-הכליאה שלו יהיו במינימום הנדרש ולא מעבר לכך.

לסיוע לחמשת יתומי משפחת גול לחצו כאן

לסיוע לחמשת יתומי משפחת חבקוק לחצו כאן

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק שהגישה את החוק, אמרה: "כולנו יודעים, לצערנו ולבושתנו, שהביטוי "ידינו הארוכה תגיע אל המחבלים" מסתיים בסופו של יום בתנאי-כליאה מפנקים ששום טרוריסט בעולם לא יכול אפילו לחלום עליהם.

''גם המחבלים, בצאתם לבצע את הפיגועים, יודעים זאת, וצוחקים עלינו כל הדרך אל הפיגוע הבא. את המצב הזה חובה לשנות, לא רק למען הצדק, אלא בראש ובראשונה למען ההרתעה. הצעת החוק הזו, המבוססת מא' עד ת' על דו"ח ממשלתי רציני ויסודי, היא המינימום המתבקש, ואני מצפה מכל חברי הקואליציה להצביע בעדה'', הוסיפה סטרוק.