לקראת הילולת הרשב"י במירון, רבה של בני ברק וראש ישיבת 'אור אליצור', הרב מסעוד בן שמעון קרא לציבור הנוסעים לציית להוראות הבטיחות ולא לשהות בהר מעבר לארבע השעות הנקובות בכרטיס.

"כלל ישראל עיניו צופיות, ומחכים לישועת השם לכלל ולפרט. ביום הגדול הזה ל"ג בעומר, יום ההילולא של רשב"י, כולם משתוקקים שהתפילות יתקבלו'', אמר הרב.

"אבל צריך לזכור דבר אחד: ריבוי התפילות זה דבר טוב, אבל כאשר זה נגרם עם עבירה, כלומר, אם ריבוי התפילה, יגרום צער לאיזה שהוא יהודי שלא יוכל לבוא ולהשתתף, מכיוון שעבר את הזמן שנקבע, הרי שזו מצווה הבאה בעבירה, ואם כך חלילה התפילה לא צריכה להתקבל".

הרב הבהיר: "על כן, כולנו נשמור את עצמנו. נקפיד לשמור את הזמנים שנקבעו לנו, כדי שלא נפריע ולא נכאיב לב של אף אחד. ועל ידי זה שאנחנו שומרים את הכבוד של החבר, הקב"ה יהיה בעזרתנו, שיכבד את התפילות שלנו ויקבל את תפילותינו ונזכה לצאת לגאולה ולישועה, בזכות רבי שמעון בר יוחאי".

הבהרת רבה של בני ברק מצטרפת לשורה של רבנים שהתבטאו ברוח דומה. ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז קרא לציבור לכבד את ההוראות שנקבעו ולא לשהות מעבר לארבע שעות במירון ביום ההילולה.

הרב מאזוז קורא: לא לעבור את ארבע השעות בהר מירון דוברות

"יש להיזהר השנה, נלמד לקח משנה שעברה. לא ללכת בל"ג בעומר, בזמן בדיוק. אנשים נלחצים, נדחקים ונחסמים. מה שקרה בשנה שעברה, עבר כל דמיון. 45 הרוגים. לא חייבים ללכת בל"ג בעומר, אפשר ללכת שבוע לפני כן, שבוע לאחר מכן וגם ההולכים יזהרו לא לעבור את ה-4 שעות", אמר הרב מאזוז.

לדבריו, "ארבע שעות מספיקות כדי לקרוא את כל התהילים, אפילו פעמיים. יש כאלו גומרים תהילים בשעתיים, אבל לא צריך לקרוא מהר. לקרוא לאט, לאט. לרפואת פלוני ופלוני ופלוני, ולבקש בזכות רבי שמעון".

"רבי שמעון, היו מאמינים בו גם הגויים. פעם הייתה רעידת אדמה, בתרע"א נדמה לי. הגויים שם ראו רעידת אדמה, אמרו 'יא רבי שמעון, יא רבי שמעון, תציל אותנו'. הערבים שם אמרו את זה. לכן אדם צריך לעשות את הדבר הזה, ואדם שלא יכול, קשה לו, לא צריך בכלל ללכת", הוסיף.

קריאתו של הרב מאזוז מגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. במהלך השבוע, גם רבנים ובני משפחות קורבנות האסון בשנה שעברה, צפויים לצאת בקריאה דומה.