רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר טבריה בעבר כיום יו"ר דירקטריון המתנ"סים בעיר, השתתף היום בדיון בכנסת לציון יום הגליל. שוחחנו אתו על משמעות היום המיוחד, ובפיו האשמות חריפות ביותר כלפי שר האוצר, אביגדור ליברמן.

"לשמחתי סוף סוף הכנסת מעלה את הגליל על ראש מעייניה, אבל לצערי היינו כבר מספר פעמים בהקמת שדולות אבל לא ראינו הרבה מעשים מעבר להרבה דיבורים טובים ויפים. ברמת הביצוע זה נתקע", הוא אומר ומעריך כי ממאה אחוזי הבטחות התקיימו לכל היותר 10-20 אחוזים בלבד.

להערכתו ולהבנתו של טרבלסי הדברים תקועים באוצר. "בשנים עברו משרד האוצר היה נגיש הרבה יותר לראשי רשויות, חברי מועצה ונבחרי ציבור. בקדנציה הזו יש שר אוצר מנותק לחלוטין מהשטח, לא מקשיב ולא קורא לשיח מקצועי עם ראשי הראשויות", קובע טרבלסי המציין כי הוא מצוי בקשר עם מרבית ראשי הרשויות בגליל ודברים אלה נשמעים כמעט מכולם.

לדבריו "ליברמן עוזר אך ורק לחברים שלו, לאנשי המפלגה שלו. זה בסדר לעזור לראשי רשויות של מפלגתו אבל יש רשויות שהם ללא אב ואם פוליטיים וגם בהם צריך לטפל".

טרבלסי קובע כי לא מדובר רק בהתעלמות של ליברמן מראשי הרשויות שאינם קשורים למפלגתו, אלא הוא גם פוגע בהם. "יש לנו בטבריה ועדה ממונה מטעם המדינה, ולצערי הרב שר האוצר לא מוכן להיפגש עם ראש הועדה שהוא מינוי של המדינה, לפגישת עבודה לקדם תכניות לטובת תושבי טבריה. בכך הוא פוגע באזרח הקטן וכל זה רק משיקולים פוליטיים צרים ולא מקצועיים".

"באופן אישי פניתי פעמים רבות לנציגי ליברמן ולעוזריו ולא קיבלנו שום התייחסות", מוסיף טרבלסי ומתייחס למצבה של העיר לאחר הדחת רון קובי מראשות העיר. "טבריה בתנופה אדירה שלא הייתה במשך שנים. אני עוסק באירועי תרבות ושכונות והכול נמצא בתנופה. עברנו חג שלא ידענו כמותו מזה שנים, ביום העצמאות היו 15,000 חוגגים. ראש העיר בפועל, בועז יוסף, עושה עבודה מקצועית ונהדרת. אני כמעט ולא שומע תלונות מהתושבים. תשעים אחוז מהתושבים תומכים בעבודת הועדה הקרואה".

לדבריו הצלחתה של העיר תלויה אך ורק בכך ששר האוצר יפסיק לתקוע מקלות בגלגלי העיר. "טבריה מארחת כשני מיליון אורחים מדי שנה. העיריה שמטפלת בתושבים אמורה לטפל גם בהם ואנחנו צריכים את סיוע המדינה. זו עיר של כלל המדינה".