בני כשריאל
בני כשריאל צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, מספר על ההחלטה להחזיר לביתם עובדים פלשתיניים הגיעו לעבודה בעיר עם חולצות ה-M-16.

כבר בראשית דבריו מבהיר כשריאל כי אינו מתעסק בסוגיית החוקיות של החזרת הפועלים לבתיהם, אך מדובר בצעד הכרחי. "מספיק להתרפס ולהתפשר. התפשרנו וקיבלנו בתי כנסת שרופים ועליה בטרור. אלה דברים שמסיתים לטרור את הנוער שלהם ואת הקהל שלהם", הוא אומר בהתייחס לחולצות ה-M-16.

לדבריו אזלת היד מול חולצות ההסתה מתחילה בהתנהלות צמרת ההנהגה בישראל שאינה פועלת ביד קשה מול הטרור והמסיתים לו. "ראש הממשלה, שר הביטחון והשר לביטחון פנים צריכים להפעיל יד קשה, יתקנו חוקים כולל חוק מוות למחבלים וגירוש המשפחות לעזה, שסינוואר שמשבח ומהלל את הטרור שיקבל את המשפחות הללו אליו ושלא נצטרך לשלם גם ביטוח לאומי למשפחות הללו. אז אני הקטן מתחיל את הצעד הראשון".

על האירוע שהתחולל הבוקר הוא מספר כי תושבי העיר התקשרו למוקד העירוני ודיווחו על פלשתינים לבושים בחולצות שכאלה ופקחי העירייה נשלחו להורות להם לעזוב את שטח העיר. "אני מקווה שהקניונים והמרכולים ילכו בעקבותיי. אני לא יכול לאכוף את הדבר עליהם כי אין חוק עזר עירוני שכזה. לפלשתינאים האלה יש תעוזה והם גם יצירתיים והגיע הזמן לפעול נגדם ולא לטאטא את הדברים מתחת לשטיח. טאטוא של הדברים יביא לעוד ועוד טרור".

בדבריו מביע כשריאל תקווה שראשי רשויות נוספים יצטרפו אליו ונהגו כמותו, אך לטעמו הדברים לא צריכים להישאר ברמת ראשי הרשויות אלא להיות מטופלים בידי ראש הממשלה, שר הביטחון והשר לביטחון פנים.

לשאלתנו אודות קריאתו לחוק מוות למחבלים אם הוא אינו הופך את המחבלים לקדושים מעונים בקרב הפלשתינים, משיב כשריאל כי אינו חושש מכך שכן כבר כעת הם מוגדרים ככאלה וזוכים ליחס שכזה. מה שיבלום את מגמת הטרור יהיה "לתלות אותם ולשלוח את המשפחות לעזה ולהרוס את הבית. רק כך נוכל להרתיע. כיום אין לנו שום גורם הרתעה מולם".

"אני פוגש פועלים. באזור התעשייה שלנו יש למעלה מ-4000 פועלים, והם צוחקים עלינו ושואלים מה קורה לנו. הייתי בדובאי ואין שם כמעט שוטרים כי כולם פוחדים שם. למה אנחנו צריכים להיות יותר ליבראליים מהם? לא נוכל לפעול מול פלשתינאים בנורמות אירופאיות".