מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

אחרי ההודעה שמפלגתו לא תפרוש מהברית הפוליטית עם בנט ולפיד, אמר יו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס כי הסיעה לא איימה על הממשלה, אלא "קיבלה החלטה שקולה להקפיא פעילות כדי לעזור לעצמנו ולממשלה להבין, במיוחד אחרי פרישת סילמן, שאי אפשר למתוח את החוט עוד יותר".

על סוגיית הר הבית אמר עבאס לכאן 11: "הכתובת הנכונה לטפל בעניין אל אקצא הוא מלך ירדן. יש בסיס הסכמה רחב אבל צריך להגיע להבנות עם הירדנים ולהוציא את האזור הקדוש הזה ממעגל המתיחות". עבאס הוסיף כי "עכשיו כולם מבינים שלהתעלם מהסוגיה הזו זה יתפוצץ לנו בפנים".

בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט מתנער מהסיכומים שהושגו עם רע"ם בנושא הר הבית. גורמים בסביבת בנט אמרו לכאן חדשות: "לא מחויבים לתיאום הדוק עם ירדן, ישראל היא זו שתקבע את המדיניות".

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד לא מסתיר את החיזור שלו אחרי הרשימה המשותפת כדי להעביר החלטות של הקואליציה בכנסת. "מה שקורה היום זה שכמו כל ממשלות ישראל אנחנו עובדים עם כל מפלגות הבית", ענה לפיד ולא שלל את האפשרות שיסתמכו על המפלגה לצורך העברת התקציב הבא.

לשאלה האם בל"ד והמשותפת עדיפים על איתמר בן גביר, השיב לפיד: "אני חושב שהסכנה הכי גדולה למדינת ישראל זה ממשלת בן גביר–ביבי, מפני שהם מאיימים על הרעיון שישראל היא דמוקרטית. זה כאילו פתאום מוצא חן בעיניהם, הרעיון הזה שלא תהיה פה דמוקרטיה. יש אחד שהורשע בתמיכה בטרור ואחד שיש לו 3 כתבי אישום חמורים והם ינהלו את המדינה".

לפיד מאמין שהרוטציה תתממש, אך הסביר "זה מצריך עבודה פוליטית יום-יומית, קשה, מורכבת. אנחנו יודעים לעשות אותה, אנחנו נמשיך". את הדברים לפיד אמר בראיון לחדשות 12.