מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פוסט הפייסבוק של השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) בו הסביר כי השותפות עם ח"כ מנסור עבאס היא "הזדמנות" מעורר תגובות רבות.

השר כהנא כתב היום (חמישי) על השותפות עם מפלגת רע"מ בין השאר כי "יש כאן קול אמיץ וחדש. יש כאן הזדמנות. הזדמנות שאסור לנו להחמיץ בלי לפחות לנסות. נמשיך להלחם בטרור בכל הכוח וניתן הזדמנות לקול החדש הזה להשפיע".

העיתונאי שלמה פיוטרקובסקי כתב: "הפוסט הזה של מתן כהנא מאוד משמח אותי. ממש ממש. כי הוא חושף את העובדה הפשוטה שהאילוץ הפוליטי הוביל את מתן כהנא (ונפתלי בנט) לשינוי אידיאולוגי. צריך לומר את האמת שהמיקום הפוליטי של ימינה עבר שינוי, ולהפסיק את השקר הזה על האילוצים, ועל 'אבל ביבי'. בואו ונדבר סוף סוף אידיאולוגיה, ונתווכח את האידיאולוגיה. נפסיק את הלופ הזה של דיון בזוטות שהפוליטיקה הציונית דתית מתבוססת בו כבר שלוש שנים. די".

"מתן כהנא מסיר את המסיכות ובפוסט משתפך בפייסבוק מהלל את מנסור עבאס ויוצא סוף סוף מהפוזה המעייפת של 'לא הייתה לנו ברירה בחירות חמישיות בלה בלה בלה'", כתב יותם זימרי. "זה צעד נפלא, הולכים על מצביעי יש עתיד, מבינים שצריך לפנות שמאלה, וגם רומזים שביום מן הימים רע"מ תהיה כתובת לפתרון מדיני. תודה מתן".

מאוחר יותר הוסיף: "מתן כהנא בעוד שבועיים: 'בואו נדבר רגע על סמי אבו שחאדה, האיש שהוא גם הזדמנות היסטורית'. מתן כהנא בעוד שלושה שבועות על אחמד טיבי: 'אז נכון, הוא היה יועצו של עראפת, בנושאים אזרחיים בלבד אגב, אבל בסוף, האיש גינקולוג, אדם שמביא חיים לעולם, לא גודע אותם'".

חכ"ל מיכאל בן ארי כתב: "'מתן כהנא' הזה שהצהיר אם בן גביר בפנים אני בחוץ. מלטף ארגון חמאסי. תומכי טרור בגלוי הפועלים במוצהר להשמדת הציונות והמדינה היהודית. בוגד נאלח".