מירי רגב
מירי רגב צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ח"כ מירי רגב (הליכוד) תקפה את ח"כ יום טוב כלפון שהשווה בראיון ל'גלי צה"ל' בין מועצת גדולי התורה למועצת השורא ואמרה כי היא מתביישת בחובשי הכיפה היושבים בקואליציה.

"תקשיב מה שאומר יום טוב כלפון שמשווה את מועצת גדולי התורה למועצת השורה. לפעמים אני מתביישת באנשים שהולכים עם כיפה ואומרים שהם בעד מדינה יהודית והם נשענים על רע"מ שזו מפלגה של "האחים המוסלמים", אמרה בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריה, בשום מדינה בעולם האחים המוסלמים אינם חלק מהממשלה. "רק כאן, פעם ראשונה בהיסטוריה, בנט עומד בראשות מדינת ישראל נשענת על "האחים המוסלמים" ועוד עומד בראשה עומד אדם שמגדיר את עצמו מאמין. הם דרדרו אותנו למקום נמוך מאי פעם, הם נסחטים, ארגוני הטרור מזהים חולשה".

רגב הדפה את התזה לפיה עריקת ח"כ סילמן אמורה היתה להפיל את הממשלה. "לא חשבנו על עידית סילמן שהיא תהיה זו שתכריע את הממשלה, לא הייתה אופוריה. הדברים קורים במחשכים, אנחנו עושים עבודה מאומצת מאוד למשוך אנשים שמגדירים את עצמם ימין או לפחות אלו שנבחרו בקולות הימין.

"אתמול עבר החוק של יואב קיש, אנחנו נלחמים בכל דרך אפשרית, שהממשלה הפלסטינית-ישראלית הזאת תיפול. אנחנו מפילים להם חוקים, אנחנו לא מאפשרים להם להעביר חוקים ולכן אין להם אינטרס שהממשלה תיפול שהם מנסים לשמר בכל דרך".

"עכשיו התפרק העניין עם רע"מ והם קנו את המשותפת. בעזרת ה' בחודש הזה תהיינה בשורות טובות ואנחנו נפיל את הממשלה הזאת ותהיה ממשלה גם ציונית וגם יהודית".

השרה לשעבר התייחסה לסוגיית העליה למירון. "אני לא מעורבת במה שקורה בהילולא במירון. בשנה שעברה, משרד התחבורה הסיע את כל מי שרצה למירון. מקווה שהשנה כולם יוכלו לבוא ושאף אחד לא ייפגע".