חיים רמון
חיים רמון צילום: Yossi Aloni/Flash90

שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, מתייחס למצב הקואליציה אחרי שרע"מ חזרה לשורותיה.

"צריך להבין שכל הסיפור שמנסור עבאס זה לא קשור ליהודים רק לעימות בינו לבין המשותפת. יציאה של רע"מ כרגע מהקואליציה זה הודאה בכישלון והיא תשלם על זה מחיר בקלפי. לכן מנסור עבאס אמר 'במצבי היום אני מעדיף לתת צ'אנס שאולי כל ההתחייבויות של הממשלה שהבטיחו לו התקיימו ואז אני אהיה במצב יותר טוב ואם לא אני לא אהיה במצב יותר גרוע'. מבחינתו זה לתת את הצ'אנס הזה אבל זה לא יעזור כי המתח בין רע"מ לשרידי ימינה הוא כזה שהממשלה הזו לא תשרוד, השאלה כמה זמן. במהלך 2022 היא תיפול ואנחנו נלך לבחירות", העריך רמון בשיחה עם 103FM.

לשאלה האם יש סיכוי להכרעה בבחירות עונה רמון, "לנתניהו היה לו קשה להגיע ל־61 אבל המצב במשפט וכל מה שקורה עם רע"מ יכול לגרום לכך שאחוז ההצבעה בליכוד יהיה כזה שהם יבואו להצביע. הייתה ירידה של 5־3 אחוזים, אם הוא יצליח להביא אותם לקלפי יש לו סיכוי לעבור 61. ועדיין אם הייתי צריך לשים ז'יטון הייתי אומר שיהיה לו מאוד קשה. אם הוא לא יגיע ל-61 אני מניח שזה יהיה סוף דרכו הפוליטית".

רמון התייחס גם לדרמה במשפט של נתניהו ולשינוי בעדותו של עד המדינה שלמה פילבר. "יש שתי אפשרויות - או שבפרקליטות יושבים אנשים לא רציניים, לא מקצועיים, חובבנים שעושים טעויות נוראיות או שבפרקליטות יושבים אנשים מאוד מתוחכמים שהבינו שבלי שוחד התיק יהיה לא חזק או חלש. הם הלכו והוסיפו את אשמת השוחד כאשר ברור היום וודאי שבמקרה הכי טוב הוא תיק חלש".

"עד המפתח נתן 4 גירסאות, אחת ברשות לניירות ערך, אחת במשטרה, אחת בחקירה הראשית ואחרת בחקירה הנגדית", הדגיש, "על פי ארבעתן ברור שהעד הזה משקר, הוא משקר בצורה טוטאלית והדבר הכי מכריע שעל פיו יקום ויפול התיק בפרשת השוחד, אין לו ידיים ואין לו רגליים. מה שאני בוחר, יכול להיות שמישהו יבחר אחרת, שבפרקליטות קרה מה שאמר ב־2004 מני מזוז, שהוא מצא מדיניות של סימון מטרות וגיוס עמדות. זה מה שקרה בפרשת השוחד בתיק הזה, היה סימון מטרות", סיכם רמון.