יאיר הכהן מבית אל, אב לחמישה ילדים, יצא הבוקר (שישי) בשעה שש וחצי מביתו לכיוון ירושלים, כדי להתפלל בכותל המערבי.

קילומטר אחרי היציאה משער היישוב בית אל, מחבל ערבי השליך בלוק על הרכב שלו. "הכביש היה ריק, יצאתי עם רכב ממוגן ונעלתי את הדלתות כמו תמיד, אחרי הכיכר של מחסום פוקוס לפני הפנייה היה צריך להאט כי הפנייה חדה, האטתי, לא ראיתי אותו מגיע, פתאום פיצוץ גדול בשמשה ומיד אחרי זה המחבל מנסה לפתוח את הדלת, לא מצליח ונעלם''.

יאיר נסע עשרה מטרים ונעצר, "קלטתי שמאחוריי המחבל חזר מעבר לגדר ביטחון ושם התעמת עם חייל עם בלוק ענק בידיים ועומד לזרוק עליו.

"החייל צועק לו ויורה באוויר, עושה כל מה שצריך לעשות, יורה, יורה, יורה עד שהמחבל נופל. החייל היה גיבור גדול, היה לבד באוטו ראה את המחבל עם שקית, ואמר שלא יכול להיות יכול להיות פועל ביום שישי, הוא פרק מהאוטו וראה שהוא מנסה לפגוע בי ונכנס לפעולה''.

יאיר נוסע עם שני דגלי ישראל על האוטו שלו, "קשה לפספס שאני יהודי. המחבל חיכה, ראה אותי, אני חייב להאט והוא חייב לפגוע, זה כביש גישה יחיד ליישוב. הם רוצים לפגוע בנו לא משנה אם נהיה בתל אביב או פתח תקווה או בית אל, הם מנסים לפגוע ביהודים בכל מקום וברוך השם אומרים פעמיים ביום 'מודה אני', היתה ישועה גדולה ואנחנו מלאים הכרת טובה לקדוש ברוך הוא".

המחבל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בהמשך נמצאו עליו סכין ובקבוק חומצה. ראש מועצת בית אל שי אלון הגיב לניסיון הפיגוע. "ניסיון הרצח הזה הוא תוצאה טבעית של אובדן ההרתעה של ממשלת בנט-לפיד והוא המשך הפעילות הרצחנית של הערבים שמקבלים תעוזה מחוסר המעש של הממשלה", אמר אלון.

"הם מזהים את החולשה, מריחים את הפחדנות ויודעים שיש להם גיבוי בקואליציית תומכי הטרור. הממשלה הרעה הזו צריכה לחלוף מהעולם ולהימחק מההיסטוריה של העם היהודי", הוסיף ראש מועצת בית אל.

"טרור זריקת האבנים מתרחש מידי יום ברחבי יו"ש בנס לרוב הוא מסתיים ללא נפגעים או פצועים קל", הגיב ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית. "יום אחד הנס יכול להסתיים ולגרום לאובדן גדול. ממשלת ישראל חייבת להגביר את האבטחה וביטחון התושבים, דין בית אל כדין תל אביב. אזרחי יו"ש הם לא סוג ב'".

בתוך כך, כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ פועלים הבוקר בכפר ברוקין בשומרון. חילופי אש במקום. בפעילות צה"ל בשעות הלילה נעצרו שני חשודים בכפר כיפל חראס ואיתרו נשק במהלך סריקות אחר אמצעי לחימה בעיר חברון.

דאוד זביידי, אחיו של המחבל זכריא זביידי, פתח בירי על כוחות הביטחון שפועלים בג'נין, והם השיבו לעברו באש. דאוד נפצע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבי"ח בג'נין.