ישיבת ניר בבית התקומה
ישיבת ניר בבית התקומה צילום: דוברות

תלמידי ורבני ישיבת ההסדר "ניר" בקרית ארבע החלו הבוקר (ראשון) ללמוד בבית התקומה בחברון, אליו נכנסו 15 משפחות יהודיות לגור בסוף השבוע.

בחורי ישיבת ניר נכנסו לבית התקומה שנרכש במחיר מלא על ידי עמותת "הרחיבי" כבר ביום שישי, והעבירו שם את השבת יחד בהתרגשות גדולה על גאולת הבית החדש.

למרות התנאים, הם נשארו גם בצאת השבת למלווה מלכה והבוקר פתחו ביום לימודים סדיר בבית התקומה על מנת ליצור נוכחות רציפה שתפעיל לחץ על הדרג המדיני לאשר לאלתר את המקום.

הבוקר התקיימה הנחת תפילין בבית התקומה לבנו של הרב איתמר לשם, ר"מ בישיבת ניר. הרב לשם ציין את חשיבות הנחת התפילין דווקא מתוך גאולת ארץ ישראל.

ראש ישיבת ניר הרב נעם ולדמן מסר: "זכינו ובשבת בה קראנו את דברי הנביא ירמיה עוד יקנו בתים ושדות וכרמים בארץ הזאת. להיות שותפים בהתקיימות דברי הנביאים בימנו. ומתוך כך להתחזק בלימוד התורה בפתיחת בית מדרש שוקק בבית התקומה. ובעז"ה נזכה לראות ולהיות שותפים להמשך צעדי הגאולה".

כפי שפורסם, עשרות יהודים נכנסו ביום שישי להתגורר בבית התקומה בחברון, לאחר שנקנה על ידי תנועת "הרחיבי".

"בשעה טובה זכינו לגאול היום בנין נוסף בחברון עיר האבות - בית התקומה", הם מסרו. "בעירו של אברהם אבינו ממשיך לפעום החזון הציוני של גאולת ארץ ישראל. זוהי השעה לזקוף קומתינו הלאומית עם הרחבתה של קרית ארבע חברון".

בית התקומה נמצא על הדרך הראשית המובילה למערת המכפלה. עשרות היהודים שנכנסו להתגורר בבניין כוללים משפחות עם ילדים בכל הגילאים.

התושבים החדשים תלו על הבית דגלי ישראל ענקיים, והחלו לנקות ולשפץ אותו במהירות על מנת להספיק להכניס את השבת בנעם בבית שנפדה.

חה"כ אורית סטרוק מסרה "בית חדש נגאל בעיר האבות חברון: בית התקומה 'ובכל ארץ אחוזתכם גאולה תתנו לארץ' - פרשת השבוע להלכה, ולמעשה. עוד יקנו בתים ושדות וכרמים בארץ הזאת (מתוך ההפטרה). גאולת בתים היא חלק בלתי נפרד מתהליך התקומה. בית התקומה בחברון, זכינו ב"ה! הבית ביציאה מקרית ארבע לכיוון מערת המכפלה ממש לפני בית השלום".