"בית התקומה" בחברון: קציני צה"ל הגיעו לבניין בחברון שנרכש מערבים על ידי עמותת "הרחיבי". לפי הערכות המשפחות שנכנסו לבניין יפונו ממנו בזמן הקרוב ובצבא רוצים לסכם על פינוי שקט. לפי שעה אין הסכמות.

"אנחנו פה בבית התקומה בחברון", אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית, "בית שנרכש במיליוני שקלים כדת וכדין, בית שרשום בטאבו ואין ספק לגבי הרכישה וכשרותה.

"בנט וגנץ נתנו הנחיה לפנות את הבית עוד היום בניגוד לכל היגיון, בניגוד לזכויות הקניין, בניגוד לציונות ולחובה שלנו להעמיק שורשים בארץ ישראל''.

סמוטריץ' העביר מסר לקואליציה: "פינו אם חלילה יקרה כאן יהיה על הידיים של כל אחד ואחת מחברי הקואליציה הרעה הזו. הבית הזה יאוכלס כמו בית השלום שלידו וכמו בתים רבים שנגאלו כאן בחברון.

"עיר האבות תיבנה ותיכונן למרות כל המפריעים ועדיין יש לכם הזדמנות להתעשת ולאפשר למתיישבים שרכשו את הבית בכסף מלא כדך וכדין להישאר בבית שהוא קניינם", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.

כזכור, יו"ר ועדת הכנסת וחבר מפלגת ימינה ניר אורבך בירך בשבוע שעבר על הכניסה לבית התקומה בחברון ומסר: "ההתיישבות היהודית בחברון היא עוד מתקופת אברהם אבינו שקנה את מערת המכפלה בכסף מלא, כדי להוכיח קנין בזמן שינסו לערער על הבעלות. גם עכשיו הקניה נעשתה בכסף מלא ורשומה בטאבו כדין ובהתאם לחוק. אני סומך על שר הביטחון ואנשיו שיאפשרו לרוכשים להתגורר בבטחה בביתם החדש".

כפי שפורסם, עשרות יהודים ובתוכם כ-15 משפחות נכנסו ביום שישי להתגורר בבית התקומה בחברון, לאחר שנקנה על ידי תנועת "הרחיבי".

"בשעה טובה זכינו לגאול היום בנין נוסף בחברון עיר האבות - בית התקומה", הם מסרו. "בעירו של אברהם אבינו ממשיך לפעום החזון הציוני של גאולת ארץ ישראל. זוהי השעה לזקוף קומתינו הלאומית עם הרחבתה של קרית ארבע חברון".

בית התקומה נמצא על הדרך הראשית המובילה למערת המכפלה. עשרות היהודים שנכנסו להתגורר בבניין כוללים משפחות עם ילדים בכל הגילאים. התושבים החדשים תלו על הבית דגלי ישראל ענקיים, והחלו לנקות ולשפץ אותו במהירות על מנת להספיק להכניס את השבת בנעם בבית שנפדה.

חה"כ אורית סטרוק מסרה: "בית חדש נגאל בעיר האבות חברון: בית התקומה 'ובכל ארץ אחוזתכם גאולה תתנו לארץ' - פרשת השבוע להלכה, ולמעשה. עוד יקנו בתים ושדות וכרמים בארץ הזאת (מתוך ההפטרה). גאולת בתים היא חלק בלתי נפרד מתהליך התקומה. בית התקומה בחברון, זכינו ב"ה! הבית ביציאה מקרית ארבע לכיוון מערת המכפלה ממש לפני בית השלום".