אמו של נעם רז: "חרב עליי עולמי, לא חלמתי שזה יכול לקרות" באדיבות חדשות הערב, כאן 11

ביום שישי בבוקר נפל לוחם הימ"מ, רב נגד נעם רז הי"ד, אב לשישה, בקרב עם מחבלים בג'נין. אימו, אסתר רוזנברג, סיפרה לחדשות הערב בכאן 11 על בנה, על תפקידו ביחידה המיוחדת ועל הפרידה ממנו.

היא מציינת כי אביו של נעם, ישעיהו, מאושפז בבית חולים לאחר שעבר ניתוח ביום רביעי ובין ההקפצות לפעילות מבצעית נעם הספיק לבקר אותו. "באתי לקחתי אותו מבית החולים. אני האחרונה שנתתי לו חיבוק ונשיקה".

את הרגע בו קיבלה את בשורת האיוב היא זוכרת היטב. "באו אלי ביום שישי חיילים במדים ופתאום אמרו לי 'שבי: נעם נהרג בפעילות בג'נין'. חרב עלי עולמי, אני בכלל לא חלמתי שזה יכול לקרות".

אסתר לא ידעה עד כמה מעורב נעם הי"ד בפעילות מבצעית. הוא התגייס לימ"מ לפני 23 שנים ומעולם לא סיפר לאימו על שירותו. "כנראה שלא הייתי מודאגת כי לא ידעתי ממה להיות מודאגת. לא ידעתי מה ההבדל בין רמת השירות בגולני לבין רמת השירות בימ"מ".

על דמותו היא מספרת, "אנחנו האנשים הכי פשוטים בעולם ונעם היה עוד יותר פשוט, צנוע, חייכן, מדבר מעט אבל כל מילה היתה עוצמתית. לא ידענו מתי הוא הולך ומתי הוא חוזר, זה היה יכול להיות יום, יומיים וגם שלושה. הוא השאיר את אשתו לבד עם הילדים אבל דאג להם כל הזמן.

היא מתארת בדמעות את ההתרגשות שאחזה בה כשהתבשרה שתינוק שנולד השבוע זכה לשם נעם. "בבוקר, כשאנחנו מתיישבים לשבעה הודיעו לנו שקראו לתינוק שנולד על שמו של נעם. התרגשנו בטירוף אנחנו לא מכירים אותו. אחרי כמה זמן הגיע אלי צוות מהיישוב וביקש ממני לקרוא את בית הכנסת שמקימים כאן על שמו. כמובן שהסכמתי. לא יכולה להיות מתנה גדולה מזו".

ביישוב קידה מבקשים מעם ישראל כולו להיות שותף בבניין הארץ ולתרום לבנייתו של בית הכנסת לעילוי נשמת נעם רז