נפתלי בנט בישיבת מרכז הרב
נפתלי בנט בישיבת מרכז הרב צילום: חזקי ברוך

רבנים מוכרים בציונות הדתית מקיימים בימים האחרונים מגעים מול עמיתיהם בניסיון לקיים אירוע אלטרנטיבי לחגיגות המסורתיות בישיבת מרכז הרב ולהזמין אליו את ראש הממשלה נפתלי בנט, כך דווח באתר 'ישראל היום'.

לדברי הרבנים, ההחלטה של ישיבת מרכז הרב שלא להזמין את בנט לאירוע החגיגי גרמה לתסיסה בתוך המגזר הדתי לאומי. בימים האחרונים הפיצו גורמים הודעה לרבנים מובילים, במסגרתה הבהירו כי הם מנסים לגבש כנס אלטרנטיבי.

"האם הרב יהיה מוכן לשקול בעקבות ההצהרה של 'מרכז' שלא יזמינו את ראש הממשלה – להיות שותף בכנס ראשי ישיבות ורבנים אשר בצורה ממלכתית וסובלנית רואים לנכון כן להזמין אותו ואת ראש האופוזיציה, מתוך התמקדות במסר ש'אהבת חינם' דווקא ביום שבו 'חוברה לה יחדיו' עומדת מעל מחלוקות פוליטיות", נכתב בהודעה שהופצה.

יצויין כי המגעים בנושא עדיין מתקיימים, והיוזמים, רבנים ורבניות, עדיין לא סיכמו את כל הפרטים הסופיים.

"מטרתנו היא לגבש אירוע משמעותי ביום ירושלים שבו נחגוג את איחודה של ירושלים בצורה מאוחדת. גם אנשי ישיבת מרכז הרב מוזמנים בשמחה", אמרו גורמים שעוסקים בנושא. "הרבנים והרבניות שיוזמים את האירוע מעוניינים שהנשיא יצחק הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט יהיו אורחי הכבוד".

במקביל, פרסמו רבנים מוכרים ואנשי ציבור בציונות הדתית, רובם מזוהים עם הצד הליברלי של המפה הפוליטית-דתית, מודעה רשמית שמגנה את ההחלטה של ישיבת מרכז הרב. "כאבנו לשמוע על ההחלטה להחרים את ראש ממשלת ישראל מאירוע ההודיה ליום ירושלים בישיבת מרכז", כתבו אישי הציבור. "אנו קוראים לעוסקים במלאכה לפעול ולתקן את העיוות והתקלה החמורה שיצאו תחת ידם ולהזמין את ראש ממשלת ישראל, כפי שנהגתם בשנים האחרונות, ואף אישים אחרים הנושאים בתפקיד ממלכתי (יו"ר הכנסת, יו"ר האופוזיציה) ולחגוג ביחד את איחודה של ירושלים בירת ישראל לנצח נצחים". בסוף המכתב חתמו "דרך החרמות והנידויים אינה דרכנו".

על המכתב חתומים בין היתר הרב דוד סתיו, הרב בני קלמנזון, הרב יואל בן נון, הרב יוחנן פריד (יו"ר בית הרב קוק), הרב ניר יעקב מס, הרב אוהד טהרלב, הרב מאיר נהוראי, הרב דוד ביגמן, הרב יהודה גלעד, אשת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי ורבנים נוספים. כמו כן חתומים על המכתב אנשי הציבור חיותה דויטש, אברי גלעד ומוטי קרפל.