קומץ קטן של מפגינים נגד ישראל התאספו אתמול (ראשון) מול המצעד הענק למען ישראל בשדרה החמישית בניו יורק, ארה"ב.

המפגינים הניפו דגלי אש"ף, חלקם צרחו "אללה וואכבר" וקבוצת חסידי נטורי קרתא שהפגינה נגד המצעד כרזה כי ישראל היא לא המדינה היהודית.

מצעד התמיכה המסורתי בישראל חזר לרחובות ניו יורק לאחר הפסקה בת שלוש שנים בהובלת המועצה לקשרי ציבור של הקהילה היהודית בניו יורק (JCRC-NY) .

המצעד התקיים בשדרה החמישית במנהטן תחת הסיסמה "כולנו ביחד", בצל התגברות האנטישמיות בניו יורק ואירועי הטרור בישראל.

במצעד השתתפו עשרות אלפי אנשים ובהם שרים מישראל וחברי כנסת, כמו גם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, הקונסול הכללי של ישראל אסף זמיר, הוריו של קצין צה"ל הדר גולדין, שמחה ולאה ואחרים.

לצד האורחים מישראל, לוקחים חלק במצעד בכירים אמריקאים ובהם מושלת העיר ניו יורק קאת'י הוקול, ראש עיריית ניו יורק אריק אדמס וחברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטיים, בהם ג'רלד נדלר ולי זלדן וכן רבנים, אישי ציבור ואמנים ידועים, בהם אליעד נחום והראפרים קושה דילז (Kosha Dillz), בן להורים ישראלים שנולד בארה"ב וניסים בלק (Nissim).

קאת'י הוקול מושלת ניו יורק אמרה: "אנו צועדים וחוגגים את יום השנה ה-74 להקמתה של ישראל, אני גאה לצעוד יחד עם הקהילה היהודית בניו יורק כדי לחגוג את הידידות האיתנה שלנו, ניו יורק היא ביתה של הקהילה היהודית הגדולה ביותר מחוץ לישראל ואני מצפה להצמיח את מערכת היחסים הדינמית בין ניו יורק לישראל הנמשכת כבר שנים רבות".

רייצ'י טורס, חבר קונגרס אפרו אמריקאי מהמפלגה הדמוקרטית אמר: "בשנתו ה-58, למצעד התמיכה בישראל, זאת ההזדמנות לתושבי ניו יורק מכל הרקעים להתאחד בתמיכתם בישראל. אני מצטרף השנה למצעד שמארגנים -JCRC-NY ונרגש עם חזרתו של האירוע העוצמתי הזה".

לינדה לי, חברת מועצת ניו יורק, אמרה: "לאחר הפסקה של שנתיים עקב נגיף הקורונה, אני שמחה שסוף סוף אוכל להצטרף למצעד התמיכה בישראל באופן אישי. הגיוון במצעד הוא הגאווה של קווינס וניו יורק, וזה תמיד תענוג לראות כל כך הרבה אנשים בעלי דתות, רקע ואמונות פוליטיות שונים מתכנסים כדי להראות את התמיכה שלהם בישראל. היום הזה משמש לנו הזדמנות להתאחד ולבנות גשרים בין הקהילה היהודית הגדולה ביותר במדינתנו לבין קהילות ברחבי העולם!"