פעילות צה"ל באזור ג'נין
פעילות צה"ל באזור ג'נין צילום: דובר צה"ל

אחמד אל-מודלל, מבכירי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי, אומר כי "כללי המשחק" בתחום הביטחוני באזור ג'נין השתנו לטובת ארגוני המאבק הפלסטיניים.

בראיון לסוכנות הידיעות פלסטין המזוהה עם הג'יהאד האסלאמי (שלישי) אמר מודלל, כי "גדוד ג'נין" מנהל מערכת "גבורה עזה" נגד צה"ל ומפגין יכולת לחימה צבאית גבוהה בהגנה על אזור ג'נין והוא אינו מאפשר לצה"ל חופש פעולה כפי שהיה בעבר.

לדבריו, דפוס הפעולה הצבאי של "גדוד ג'נין" מסמל את תחילת שלב הניצחון על "הכיבוש" והוא מבשר את שכפול המערכה גם בערים אחרות בגדה המערבית.

מודלל ציין, כי ההרתעה של ישראל נשחקה מול ארגוני המאבק הפלסטיניים, כולל בשטח ישראל, והמדיניות הביטחונית של ישראל השתבשו כתוצאה מכך.

בהקשר זה אמר מודלל, כי ישראל סברה שכניסת כוחות צה"ל לג'נין תהיה קלה, ואולם הסתבר לה שהמחיר של פעולות צבאיות בג'נין יקר מאוד, שכן אין היא יכולה לגבור על הלוחמים הפלסטינים המצוידים בנשק ובתחמושת ובאמונה עמוקה באללה. ג'נין הפכה ל"סמל של אימה" עבור ישראל, אמר.

"גדוד ג'נין" מאגד מאות לוחמים פלסטינים מארגוני טרור שונים אשר מצויים בכוננות קבועה להגן על העיר.

כוחות צה"ל הפועלים במרחב נתונים תחת מעקב קבוע, וכאשר מועבר מידע על תנועתם לעבר ג'נין, לוחמים מ"גדוד ג'נין" נערכים לתקוף את הכוחות.

במקביל, ובאופן שוטף, לוחמים של "גדוד ג'נין" וחמושים אחרים מבצעים פיגועי ירי ומטען לעבר עמדות ומחסומים של צה"ל בגזרה ג'נין.

בעת חשש לפעולה רחבת היקף של צה"ל מגויסים חמושים גם מגזרות סמוכות כדי לתגבר את הכוחות החמושים בג'נין.