שרן השכל
שרן השכל צילום: ללא קרדיט

מליאת הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק שיזמה יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ שרן השכל שמבקשת לאפשר למשרד החינוך להשעות או לפטר מורים שחשודים בהטרדות או תקיפות מיניות.

בדברי ההסבר של הצעת החוק מציינת השכל כי "מדובר בנושא בעל חשיבות אדירה, שכן לא ניתן לקבל מצב שבו ילדים נפגעים על ידי מי שהופקד על טיפולם וחינוכם במהלך שעות היום, ואשר אמור היה להקנות להם ערכים ולשמור על ביטחונם ושלומם.

''כיום האפשרות להשעות או לפטר עובד הוראה היא סבוכה, מצומצמת, ועשויה להימשך שנים. כתוצאה מכך אירעו מקרים שבהם עובד הוראה נותר בתפקידו, גם במקרים שבהם היו עדויות רבות לתקיפה מינית מצידו".

ח"כ השכל הוסיפה כי "להיות מורה זו שליחות. לא ייתכן שאנשים שמחזיקים בתפקיד כה חשוב, חינוך ילדינו, אנשי הוראה שמהווים מודל לחיקוי עבור תלמידיהם, ינצלו את הסמכות והכוח כדי להרוס את החיים של הילדים ויצלקו את נפשם. זה לא אנושי. מורים שמבצעים עבירות מין הם פושעים מסוכנים שחייבים להיות מאחורי סורג ובריח.

''הצעת החוק שלי מבקשת לשים סוף לסבל הכפול איתו מתמודדים תלמידים שהפכו קורבן ולמעשה לאפשר למשרד החינוך להשעות או לפטר את איש ההוראה שנפתחו נגדו הליכים פליליים. אעשה כל ביכולתי על מנת להעביר את הצעת החוק החשובה הזו ויפה שעה אחת קודם", אמרה השכל.