השר עיסאווי פריג'
השר עיסאווי פריג' צילום: חזקי ברוך

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג' (מרצ), מגלה כי שר הביטחון בני גנץ אמור לפגוש בשבועות הקרובים את יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

בראיון שיתפרסם במלואו מחר (שישי) בעיתון 'ישראל היום' סיפר פריג': "אני פועל לכנס את הוועדה הכלכלית בין ישראל ופלסטין. אסור לנו לפחד ממפגש שרים עם שרים פלסטינים. מבקשים ממני בממשלה לא לכנס את הוועדה הזאת, הם פוחדים שהוועדה תהיה תהליך מדיני. לפני שבועיים התקיים דיון בוועדת החוץ והביטחון על חיזוק הרשות. בשבוע הבא אני נפגש עם שר הכלכלה והאוצר הפלסטיני, ואבו מאזן אמור לפגוש את גנץ בשבועות הקרובים. גם לפיד אמור לפגוש את שר החוץ הפלסטיני, מה שישחרר את המתחים".

לדבריו, "אנחנו מנסים לחזק את הרשות ואת הכלכלה הפלסטינית - זה אינטרס ישראלי שתהיה כלכלה פלסטינית חזקה".

הוא גם הגיב לדברי השר אביגדור ליברמן שאמר כי אבו מאזן עושה טרור מדיני. "אני לא מסכים איתו, אני חושב שהוא טועה, זו אמירה לא נכונה. אבו מאזן הוא הפרטנר הטוב ביותר שיש לנו עד עכשיו, אנחנו נתחרט אם לא נתקדם איתו ולא נייצר אופק מדיני איתו".

על יציאתה וחזרתה של ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי מהקואליציה אמר פריג': "אני מבין אותה, אבל אני חושב שהיא מיהרה ולא עמדה בזה, וזו היתה טעות מבחינתה, אבל היא הבינה את גודל המעשה, היא הקריבה את הערכים למען החברה הערבית, כי יש ערכים ויש חברה ערבית בישראל. הממשלה חשובה לה, אבל היא נאלצה להקריב ולשים את החברה הערבית בסדר העדיפות העליון".

"היא קיבלה מענה. המענה ברגע שהיא שמה את בעיות החברה הערבית בראש סדר העדיפויות זה מענה רציני. והנה, בזכות זועבי שוחררו כספים בוועדת הכספים. הבקשה היחידה של הח"כים הערבים זה 'נתתם כספים - תפתחו את הברז'. הפקידות הקשתה. אנחנו מבקשים שמה שהובטח ישחררו. זאת כל הדרישה", דברי השר.