תלמידי ישיבה בריקודגלים
תלמידי ישיבה בריקודגליםצילום: יוני קמפינסקי

עמותת "עַַם כלבִִיא" המארגנת את ה"ריקודגלים" פונה אל הציבור לקראת האירוע מחר (ראשון) ומבקשת ממנו להישמע להוראות המשטרה והסדרנים.

בהודעה שהוציאה העמותה היא פונה גם לצוותי ההוראה וראשי המוסדות הרבים שמתכוונים להשתתף באירוע, בבקשה לדבר מראש עם התלמידים על מעלת העיר ועל החשיבות בשמירה על כבודה.

בהודעת העמותה נכתב כי "כמו בכל שנה לפני האירוע אנו שבים ומדגישים: ה׳ריקודגלים׳ לזכר הרב יהודה חזני זצ"ל, הצעדה והריקוד עם דגלי ישראל ביום ירושלים בשני חלק העיר שחוברה לה יחדיו לפני 55 שנה, בא לבטא את איחוד ירושלים בריבונות ישראל, תוך הבעת שמחה על גאולת ירושלים - עיר הקודש והמקדש".

"אנו מבקשים ודורשים: בשום פנים ואופן אסור לסטות מהעיקר - שמחת איחוד ירושלים, למעשים ולקריאות לא ראויים הנוגעים בחילול ה'. מראשי מוסדות אנו מבקשים: דברו עם התלמידים על מעלתה של ירושלים, ומהי התנהגות המכבדת את ירושלים. הנחו את התלמידים לנהוג כראוי, ללא כל אלימות פיזית או מילולית, ולהישמע להוראות הסדרנים והמשטרה. בעזרת ה', מכוח שמחת ירושלים נזכה לראות עוד השנה בנחמת ציון ובבניין המקדש במהרה בימנו" נמסר מעומתת "עַַם כלבִִיא".

אירוע ריקוד הדגלים צפוי להתקיים מחר, יום ירושלים, החל מהשעה 16:15 אז תחל הצעדה מרחוב בצלאל לבמות הריקודים שברחוב קינג ג'ורג'. בשעה 17:00 יתקיימו שני מוקדים של הרקדות האחת מול בית הכנסת הגדול והשניה מול חניון המעלות. ההרקדות ימשכו 45 דקות ולאחר מכן בשעה 17:45 תצא הצעדה אל עבר הכותל המערבי ובראשה יצעדו חברי כנסת, אישי ציבור ורבנים, ובשעה 19:45 תחל במקום העצרת המרכזית בהשתתפותם.

נכיר כי בעקבות אסון מירון בשנה שעברה, הודיעה המשטרה כי היא מגבילה את הכניסה לכותל ל-16,000 צועדים בלבד. לכן, על פי מתווה שסוכם עם המארגנים, במהלך הצעדה יכנסו כ-8000 צועדים בנים לכיוון הכותל דרך שער שכם, ואילו צעדת הבנות שתכלול 8000 צועדות תצעד לכותל דרך שער יפו. שאר המשתתפים ימשיכו בהרקדה המונית למרגלות חומות העיר ויוכלו להיכנס בשלבים מאוחרים יותר לכותל המערבי לפי תפוסת הקהל.