פותחים קיץ בתנועת הנוער עזרא
פותחים קיץ בתנועת הנוער עזראצילום: תנועת עזרא

בתנועת "עזרא" ציינו השבוע (שלישי) את יום פתיחת הקיץ המסורתי של התנועה. מדי שנה מציינים, המרכזות וצוות התנועה את פתיחת אירועי ופעילויות הקיץ שמתוכננות לכלל החניכים.

בחלקו הראשון של היום התכנסו כל מובילי מפעלי הקיץ של התנועה ליום היערכות מיוחד שעסק בהכנה רוחנית והכנה טכנית לקראת מפעלי הקיץ של התנועה, שכוללים בין היתר את מחנות הקיץ לאלפי חניכי התנועה.

בחלק השני של היום השתתפו המרכזות שהגיעו מכל רחבי הארץ יחד עם צוות התנועה במשחקי ניווט מיוחדים במשך מספר שעות ברחבי ירושלים. יחד הם שיחקו במשחקי ניווט אתגריים שכללו משימות מיוחדות כשמזכ"ל התנועה, שאול דה מלאך, היה זה שהוביל את הפעילות ואף כתב בעצמו את כתבי החידה.

בסופם של הניווטים נערך מסדר סיכום והזנקת מפעלי הקיץ. במהלך המסדר, אמר דה מלאך למרכזות ולצוות התנועה כי "לקיץ יש אנרגיות אחרות, ואנחנו צריכים להיערך אליו בצורה הטובה ביותר. היכולת שלנו כצוות ומרכזות להוביל את ההתרחשויות, לשלוט בהן ולהפוך אותן לטובים ביותר לחניכים ולמדריכים - היא חשובה מאין כמותה".

דה מלאך גם שיתף בהכנה הטובה ביותר בעיניו למחנות הקיץ שיתקיימו בקרוב: "זו עצה קודם כל עבורכם, ותעבירו אותה גם לחניכים- כשאתם קמים ללכת, אחרי שהתיישבתם לנוח במהלך המסלול, אל תנערו את האבק מכם. אל תכפו את הסביבה הסטרילית שלכם על הטבע, נסו לחוש את הטבע באמת וליהנות ממנו כמה שיותר".