זכינו לחיות בדור ובתקופה כה מיוחדים
זכינו לחיות בדור ובתקופה כה מיוחדיםצילום: דוברות

מזה כשנתיים שמרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מוביל את מגמת ציונות דתית בבגרות אותה פיתח בליווי משרד החינוך.

אחד מרגעי השיא של התלמידים והתלמידות שבוחרים במסלול הבגרות הזה הוא עלייה להר עיבל שמתבצעת בסיום כיתה י' לאחר שנה ראשונה של לימודי המגמה.

השבוע עלו אל הר עיבל 300 תלמידים ותלמידות של הרשת כשאותם מלווים יחד עם המורים של המגמה מנכ"ל הרשת אלחנן גלט וסגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון. לאחר שהניפו על ההר דיגלי ישראל ורקדו, שוחח גלט עם התלמידים ואמר להם "לא סתם עלינו להר, כל הר בארץ ישראל טומן בחובו פרק בהיסטוריה שלנו. יחד עם זאת המקום הזה שבו אנחנו ניצבים כעת הוא העבר שלנו, אבל גם ההווה והעתיד שלנו. צריך מידי פעם לעצום את העיניים ולצייר בעיני רוחנו את יהושוע בן נון ובני ישראל חוצים את הירדן והולכים בדרכים בהם אנו זוכים ללכת."

בהמשך דיבר על הבחירה של התלמידים ללמוד לבגרות ב"ציונות דתית" והוסיף "חלק מהפיתוח של המגמה הוא גם כדי להודות על הנס, איך זכינו לחיות בדור ובתקופה כה מיוחדים".

סגן ראש המועצה שומרון דוידי בן ציון אמר "כשאתם באים היום להר עיבל אתם לא רק מתחברים לרשת ישיבות ואולפנות בנ"ע ולא רק לשומרון אלא גם לעם ישראל ולעבר הגדול שלו, כדי לבנות את העתיד שלו."

הרב פלטי גרנות ממובילי המגמה ברשת הוסיף "לעלות אל ההר יחד עם התלמידים, לראות את החיבור שלהם למקום, את ההבנה שלהם של עוצמת האירועים שהתרחשו כאן. לראות ולשמוע שהם לוקחים ברצינות את תוכן הלימוד שמעניקים המורים. זה לזכות ולראות בשכר של העשייה החינוכית של המורים המחנכים ובכלל של מי שעמל על המגמה".