דינה ערמי שמחי
דינה ערמי שמחיצילום: מיכה לובטון

המתמודדת הדתייה דינה ערמי שמחי נכנסה השבוע (שלישי) לבית האח הגדול. היא בת 58 מראש העין, גרושה, אמא לחמישה ילדים ביולוגיים ולעוד חמישה ילדי אומנה.

ערמי התייתמה בגיל צעיר וזה מה שגרם לה להחליט להיום אם אומנה. את גידול ילדי האומנה וילדיה הביולוגיים היא מגדירה כמפעל חייה.

"יש לי חמישה ילדים, חמישה שלי וחמישה לא שלי", אמרה ערמי בכניסה לבית האח הגדול. "אני אומנת ילדים ונוער במצוקה מעל 20 שנה ואני גאה במפעל חיי".

היא סיפרה על הרגע בו החליטה לגדל ילדי באומנה. "בגלל שאני התייתמתי בגיל צעיר והסתובבתי בפנימיות אז אני יודעת מה זה להיות לא בבית", סיפרה. "יום אחד בעיתון, בדף האחרון, ראיתי 'דרושה משפחה אומנת', אמרתי אני מתקשרת ואז התחלתי תהליך זה היה מאוד מרגש".

לדבריה, "זה כמו איזה חיידק בנשמה שלי, זר לא יבין זאת. בפעם הראשונה שעשיתי את זה ידעתי שאני לא אפסיק, כולם קוראים לי אמא".

היא עובדת כקופאית ברכבת ישראל. "משש בבוקר עד אחת בצהריים, מיליון איש, כל אחד עם הקריזות שלו והשגעונות שלו", היא אמרה. "אני תמיד אומרת מה שאני חושבת. יש לי בעיה עם זה לפעמים אני משלמת מחיר כבד אבל אני לא יכולה לא להגיד את האמת".

על כך שהיא המתמודדת הדתייה בעונת האח הגדול 2022 היא אמרה: "אני מרגישה שאני דתית לפי דעתי. זאת אומרת, החילונים יגידו שאני דתייה אבל דתיים יגידו שאני פחות".

הערב (חמישי) ישודר הפרק השני של האח הגדול 2022. בשעה 21:15 בערוץ 13.