פני הסוכנות היהודית? חרף המתיחות הגבוהה בסוגיית הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה יו"ר הסוכנות היהודית הנבחר, דורון אלמוג, בחר בסוף השבוע האחרון להשתתף בוועידת התנועה הרפורמית בשפיים.

"זה המקום הראשון שבחרתי להיות בו לאחר בחירתי", כך פתח את נאומו יו"ר הסוכנות הנכנס בפני באי ועידת התנועה.

קדמה לנאום בפני המליאה שיחה פתוחה עם ראשי התנועה הרפורמית בישראל ובעולם בה חזר אלמוג על מחוייבותו הגדולה לעם ישראל.

במהלך האירוע הוא זכה לתשואות כשסיפר על בתו הבכורה שעלתה בגיל 12 לתורה בבית כנסת רפורמי. "התמונה של ניצן בתנו עם הטלית תלויה בבית", סיפר.

אלמוג, שקיבל מהנהגת התנועה את הסידור הרפורמי "תפילת האדם" התרגש עד מאוד וסיפר שלצמד המילים הזה יש משמעות עמוקה עבורו.

"תפילת האדם" היא השבועה שאדם נשבע לעצמו במקומות העמוקים ביותר אני נשבעתי שתיים כאלה : אחת -ליד הטנק של אחי ערן ז"ל במלחמת יום כיפור -לא להשאיר חייל מאחור לעולם. השנייה, אותה ביקשתי ממאות צנחנים ליד הקבר של חנה סנש -למען החלשים ביותר : תמיד להישאר בני אנוש", סיפר.

אלמוג סיפר על בנו ערן ז"ל שהיה "המורה לחיים" והיווה את ההשראה לכפר "עלי נגב"-מקום של תיקון עולם במלוא מובן המילה.

מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג אמר בתגובה כי "היום התברר כי גם מינויו של יו"ר הסוכנות היהודית דורון אלמוג נועד לרצות את המיעוט הרפורמי ולכפות על העם כולו עיוות אנטי מסורתי. אלמוג חשף בועידת הרפורמים כי הוא ומשפחתו משתייכים לקהילה הרפורמית.

"הממשלה בראשות חובש הכיפה נפתלי בנט ממשיכה לרסק את הצביון היהודי ולפגוע ברגשותיו של רוב העם היהודי. בושה שאדם דתי כדוגמת ניר אורבך עדיין משמש כתומך לקואליציה שכל מהותה - הרס הדת היהודית וכרסום הצביון".

ד"ר יזהר הס, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, הגיב "הגינויים האוטומטיים של גורמים חרדים וחרד"ליים לביקור של יו"ר הסוכנות החדש דורון אלמוג בועידת התנועה הרפורמית מלמדים על בורות, טפשות או למצער רשעות. הסוכנות היהודית היא זרוע הביצוע של התנועה הציונית והיא מייצגת את העם היהודי כולו שמליונים רבים ממנו נמנים על היהדות הרפורמית והיהדות הקונסרבטיבית. מדהים עד כמה מי שמדברים גבוהה-גבוהה על 'כלל ישראל', לא מסוגלים להכיר בעובדה שיש יותר מדרך אחת להיות יהודי, וזה-זה כלל ישראל."