יפה בן דויד
יפה בן דוידצילום: Tomer Neuberg/Flash90

הסתדרות המורים הודיעה הערב (רביעי) כי תמשיך גם מחר את השביתה במוסדות החינוך - גני הילדים, בתי הספר היסודיים והאולפנים. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

"הסתדרות המורים ממשיכה בעיצומים עד שתונח הצעה קונקרטית של האוצר ושבה וקוראת לשר האוצר, אביגדור ליברמן, לא להמתין ליום ראשון, אלא להכנס למשא מתן רציני כבר מחר", נמסר מטעם המורים.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, זעמה על התנהלותו של שר האוצר אביגדור ליברמן לשלם לסייעות כדי שיפעילו את הגנים. "אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו"מ עם פקידי האוצר אבל טרם קיבלנו אפילו הצעה קונקרטית אחת. היום אנחנו רואים שלאוצר יש כסף, אבל הוא מעדיף לתת אותו למפעילי קייטנות ולא לעובדות ועובדי ההוראה שנושאים על כתפיהם את מערכת החינוך".

"במעשיו אלה מחריף האוצר את המשבר במערכת חינוך ומאיץ את נטישת עובדות ועובדי ההוראה. האוצר משדר לציבור ולעובדי ההוראה שאין צורך בעובדות ועובדי הוראה מקצועיים שיהיו אחראים על חינוך דור העתיד של ישראל".

"אני קוראת שוב לשר האוצר, אביגדור ליברמן, להגיע באופן אישי ולשבת עם שרת החינוך, מנכ"לית המשרד, הממונה על השכר ואיתי - כבר מחר", הוסיפה בן דויד.

בהסתדרות המורים אומרים כי נציגיהם מוכנים לשבת עד שייצא עשן לבן ומקווים שביום חמישי שר האוצר ינחה את פקידי האוצר להגיע סופסוף עם טבלאות שכר והצעות קונקרטיות לתוספות שכר לכל עובדי ההוראה בשירות המדינה.