הוארך מעצר היהודי החשוד ברצח ערבי

הוארך עד ליום שלישי מעצרו של היהודי בן ה-44, תושב השומרון שנעצר בחשד לרצח פלסטיני בעימות אלים ליד אריאל.

לאחר הדיון בבית משפט השלום באשקלון, חשף עו"ד עדי קידר פרטים חדשים על האירוע. לדבריו בדיון התברר כי האירוע החל ביוזמת הפורעים הערבים אשר היו מצויידים בכלי תקיפה. עוד התברר כי גורמי ביטחון אשר הגיעו למקום האירוע, נאלצו לבצע ירי באוויר כדי להרחיק את הפורעים הערבים מקבוצת הילדים.

"במהלך הדיון היום התברר שהגרסאות של מעורבים רבים, לרבות דבריו של החשוד, תומכות באופן מלא ומוחלט באירוע שכל כולו החל ביוזמת פורעים ערבים שהיו מצוידים בכלי תקיפה, שהתקיפו וזרקו אבנים", סיפר עו"ד קידר מארגון חוננו המייצג את החשוד.

ברור לחלוטין שהצורך של הנערים, של החשוד ואף של גורמי הביטחון שהגיעו ואף ביצעו ירי הוא ברור לחלוטין. ולכן בנסיבות אלה אין מקרה מתאים יותר לטענת הגנה עצמית. אני חושב שבית המשפט כבר הבין את זה, הימים שניתנו ליחידה החוקרת הם ימים שלטעמנו רק יחזקו את טענת החשוד ואני מקווה שהדבר הזה יביא בפועל לחקר האמת ולשחרורו המוקדם מהר ככל שניתן", הוסיף קידר.

כאמור, השופטת מירב עמר כהן האריכה את מעצרו של החשוד עד ליום שלישי הבא, וזאת כדי לאפשר למשטרה למצות את החקירה.

מנכ"ל ארגון ‘חוננו', שמואל (זנגי) מידד, מביע תרעומת על התנהלות גורמי האכיפה בעקבות הפרשה. "כשאדם מגן על חייו וחיי ילדים שלידו ולמחרת מוצא את עצמו כלוא במרתפי השב"כ המסר לציבור כולו הוא מאוד מאוד ברור: הגנה על חייכם מפני מחבלים היא פריווילגיה שאתם לא זכאים לה", אומר מידד.

לדבריו, "מי שער למה שקורה לתחושת הביטחון האישי של היהודים במדינת ישראל רואה בבירור שחלה נסיגה במוכנות של אזרחים, חיילים ושוטרים להגן על עצמם בסיטואציות מסכנות חיים".

ביום שני האחרון הפגינו עשרות בני אדם מחוץ לכנסת במחאה על העינויים שעורך השב"כ בחשוד היהודי שנעצר במסגרת חקירת האירוע האלים סמוך לאריאל בשבוע שעבר.