הכל אנחנו חייבים! חייבים שיהיה לנו את כל מה שאנחנו רגילים לאכול ולצרוך, ואנו מוכרחים שהפירות והירקות האהובים יעמדו על מדפי המכולת במחירים סבירים.

אבל לא תמיד זה היה כך. בתקופות הקדומות האפשרויות לשמור פירות וירקות היתה נמוכה מבימינו, והיו עונות שלמות שלא היה אפשר למצוא מלפפונים ועגבניות לסלט, או תפוח לארוחת עשר.

בשמיטה המצוקה היתה גדולה בהרבה, שוק פירות וירקות לא היה בכלל (שהרי אסור לסחור בפירות שביעית), וירקות כידוע אסור לזרוע בשמיטה, אבל דווקא בשנה הזו פתאום אנשים גילו את הברכה, למדו למה הם באמת זקוקים, ולהיות מהעשירים השמחים בחלקם.

'אתגר השבע' שרץ ברשת בשבועות האחרונים, מבקש לנצל את החודשים האחרונים של השמיטה, כדי ללמוד על הערכים שלה ולקרב אותם למציאות החיים המודרנית. בכל שבוע מתפרסם סרטון על אחד מערכי השמיטה, ואתגר בצידו, כשילדים רבים כבר השתתפו באתגרים השונים.

"אנו מציעים להורים לנצל את הזמן שהתפנה, ולהתכנס סביב האתגרים בנושא ערכי השמיטה" אומרים במיזם פעם בשבע. ניתן לקיים דיון משפחתי או פעילויות סביב ערכי השמיטה וכך להכניס אותה למשפחה.

הפעם, לכבוד החופש הגדול מציעים במיזם את אתגר המשחקים הוירטואלים בנושא שמיטה, על המשתתפים לבחור בין חדר בריחה וירטואלי, ל-חדר משחקים וירטואלי, לתעד את הצלחתם ולשלוח בווצאפ. בין המשתתפים יוגרלו פרסים יקרי ערך.

להשתתפות באתגר לחצו כאן >>>

את הסרטונים מלווה השחקן הפופולרי נועם יעקובסון, אשר בדרך ייחודית מתובלת בהומור, מצליח לחדור אל לב התלמידים ולעורר בהם עניין בנושא השמיטה.

הרב יצחק דביר, סגן ראש מכון התורה והארץ: "שנת הלימודים של השמיטה לקראת סיום, ולא יכולנו להשאיר את התלמידים הרבים שאינם קשורים לחקלאות כשהם מנותקים מכל הערכים החברתיים והאישיים שהשמיטה כוללת בתוכה. מדובר באחת המצוות המשמעותיות ביותר בתורה ואנו רוצים לקרב אותה לכלל הציבור ככל הניתן".

במכון התורה והארץ הביעו שביעות רצון מהשתתפות הציבורית, בתי ספר ורשתות חינוך הפיצו את הסרטונים לתלמידיהם, ורבים משתתפים באתגרים השבועיים.

לצפיה בכל הסרטונים והאתגרים >>>