אורון שאול והדר גולדין
אורון שאול והדר גולדיןצילום: באדיבוצ המשפחות

העיתון הלבנוני אל-אחבאר מדווח כי חמאס סירב באחרונה להעביר לישראל מידע על אודות הדר גולדין ואורון שאול ללא תמורה.

מקור בארגון הטרור אמר כי המחיר עבור המידע הוא שחרור של מי שכבר שוחררו בעבר בעסקת שליט ונכלאו מחדש וכן של מחבלים קטינים.

לדברי המקור, "ישראל משקרת למשפחות וטוענת שהם אינם בחיים. אם היא אכן משוכנעת שהשבויים אינם בחיים עליה לאשר עסקה הכוללת את אישור המידע, לפני שיתקיים דיון על חילופי שבויים".

נזכיר כי אמש פנה אחד מבעלי הטורים העיתון הרשמי של חמאס "פלסטין", חוסאם אל-דג'ני, במסר ישיר למשפחתו של הישאם אל-סייד, ישראלי בדואי מהיישוב חורה בנגב המוחזק בידי תנועת חמאס ברצועת עזה, ואשר חמאס פרסמה בשבוע שעבר סרטון וידיאו בו הוא נראה מחובר למכשיר הנשמה ונטען שחלה התדרדרות במצבו.

דג'ני ציין, כי סרטון הווידאו מלמד שאל-סייד מקבל טיפול רפואי הולם, וכי פרסומו נועד להניע את התהליך בנוגע לעסקת חליפין אותה חמאס מעוניינת לקדם בהקדם האפשרי על פי הנוסחה - החזרת אל-סייד בתמורה לשחרור אסירים ביטחוניים חולים.

לדבריו, חמאס מנסה לנצל במהלך זה את העיתוי הנוכחי עם קבלת יאיר לפיד את תפקיד ראש הממשלה, ולדבריו בימים בימים הקרובים יתברר אם לפיד מסוגל לקבל החלטות "כואבות" בנושא זה.

במסר ישיר למשפחה מציין דג'ני, כי תהליך שחרורו של גלעד שליט החל בזכות ההפגנות מול ביתו של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ועל בסיס זה הוא מייעץ למשפחת אל-סייד לרתום את הציבור בסיוע הקהילה האתיופית שאחד מבניה, אברה מנגיסטו, נמצא בידי חמאס, כדי לארגן הפגנות מול ביתו ומשרדו של ראש הממשלה יאיר לפיד.

הוא העריך, כי אל-סייד יוכל לחזור הביתה בתוך שבועות ספורים אם ישראל תהיה מוכנה לשלם את המחיר שדורשת חמאס.