אלימות
אלימותצילום: איסטוק

צביקה סודרי בן ה-40 עם תסמונת דאון הותקף ביום חמישי האחרון על ידי אדם כבן 30 במכולת שכונתית סמוך לביתו בכפר סבא.

על פי החשד, ילד כבן 11 לעג והקניט את צביקה שביקש ממנו לחדול ממעשיו ולהפסיק לצחוק עליו. הילד נפגע מדבריו של צביקה והלך לקרוא לאביו.

אביו של הנער הגיע למקום והחל להכות את צביקה באלימות פיזית קשה. בתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות את החשוד נכנס למכולת ומתחיל לנגוח בפניו של צביקה.

המוכר במכולת ניסה למנוע מהחשוד להכות את צביקה אך החשוד הצליח להזיז את המוכר ולהכות שוב בצביקה שהתחבא מאחורי הדלפק.

אחותו של צביקה סיפרה ל'וואלה' כי הוא ניסה להתרחק מהילד, אך אמו "התנפלה עליו". לדבריה, צביקה יצא מהמכולת וספר באזור הכניס אותו למספרה כדי להגן עליו. כשחשב שהאירוע נגמר, נכנס צביקה למכולת שוב ושם האב תקף אותו. "הוא קרע לו את החולצה, הגענו למיון. הנפש שלו שבורה, לקחתי אותו בכוח לעבודה עם מונית כדי שיחזור לעצמו".

החשוד בן ה-30 הוא איש עסקים המוכר בכפר סבא. הוא נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.

כזכור, בית משפט השלום בירושלים גזר אתמול שנת מאסר בפועל על כמאל חמידאן, תושב מזרח ירושלים, שהתעלל בעובד חרדי בעל מוגבלות בסניף "שופרסל" בגוש עציון. חמידאן ישלם פיצוי כספי בגובה 10,000 שקלים.

לפני שלוש שנים תועד חמידאן קושר את ידיו של העובד חסר הישע באמצעות ניילון נצמד וחובט בו באמצעות הגליל, תוך כדי שהוא דורש ממנו לחזור על המשפט "אתה מנהל חלב".

בית המשפט קבע כי "הסרטון ותסקיר נפגע העבירה, מלמדים כי הפגיעה בנפגע העבירה הייתה והינה עדיין ברף משמעותי. אין לנאשם כל מגבלה שכלית או נפשית. האם הנאשם לא יכול להבין כבן אנוש את הפסול שבמעשה? האם הנאשם צריך הדרכה מהמעסיק שלא לכרוך ניילון דביק של עובד אחר בעל צרכים מיוחדים? לכפות אותו, לקשור אותו, ובהיותו כפות לסטור לו? להקניט אותו ולדרוש ממנו להשיב על שאלות בעלות אופי מיני, כל זאת כאשר הדבר מצולם?".

שנת מאסר לערבי שהתעלל בעובד בעל מוגבלות בשופרסלללא